تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
مدیرکل حرفه آموزی وکاریابی کمیته امدادکشور گفت: بنگاههای اقتصادی باجذب نیروی انسانی موردنیاز خود ازمددجویان کمیته امدادبه ازای هرنفر ۲۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه دریافت می کنند. سقف تعداد مددجویان در یک بنگاه اقتصادی پنج نفر است و کارفرماها تا سقف یکصد میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه دریافت خواهند کرد. 367914_538.jpg

شعارسال: مدیرکل حرفه آموزی وکاریابی کمیته امدادکشور گفت: بنگاههای اقتصادی باجذب نیروی انسانی موردنیاز خود ازمددجویان کمیته امدادبه ازای هرنفر ۲۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه دریافت می کنند.

مهرعلی حق گویان ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: سقف تعداد مددجویان در یک بنگاه اقتصادی پنج نفر است و کارفرماها تا سقف یکصد میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه دریافت خواهند کرد.

حق گویان اظهار داشت: پیش بینی شده است که در سال جاری ۲۶ هزار نفر از مددجویان این نهاد از طریق مراکز کاریابی وارد بازار کار شوند.

وی بیان داشت: بنگاههای اقتصادی و مؤسسات کاریابی که مددجویان این نهاد را جذب کنند بسته های تشویقی در یافت می کنند.

حق گویان معافیت کارفرمایان در صورت به کارگیری مددجویان این نهاد به مدت دو سال از پرداخت حق بیمه کارفرما را یکی از این بسته های تشویقی عنوان کرد.

وی افزود: در این راستا در مناطق محروم کشور، بنگاههای اقتصادی و کارفرمایان از هر دو بسته تشویقی یعنی معافیت از سهم بیمه کارفرما و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه برخوردار می شوند.

حق گویان اختصاص ۴۰ میلیارد تومان در سال جاری برای آموزش مددجویان در زمینه های مختلف برای ورود به بازار کار را از دیگر برنامه های این نهاد عنوان کرد و گفت: در این راستا دوره های آموزشهای مختلف فنی و حرفه ای و مهارتی برای مددجویان برگزار شده و در پنج سال گذشته ۳۰۰ هزار نفر از مددجویان این نهاد در دوره های آموزش فنی و حرفه ای و مهارتی شرکت کرده اند.

وی تصریح کرد: از این تعداد برای ۱۵۰ هزار نفر اشتغالزایی ایجادشده و در سال جاری نیز ۴۰ هزار نفر از مددجویان آموزش های فنی و حرفه ای را فراگرفته و مشغول به کارشده اند.

حق گویان یادآور شد: در سال جاری نیز چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل منابع کمیته امداد، منابع بانکی و اشتغال روستایی برای ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان اختصاص یافته است.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: 27 شهریور 1397 ، کدخبر:4406897 ،www.mehrnews.com

   #اشتغال

محتوای خبر «پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به بنگاههای اقتصادی دارای نیروی مددجو» را در سایت «شعار سال» ببینید