تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
خبرگزاری شبستان، با بیان اینکه برگزاری مجالس سوگواری مصایب اهل بیت (ع) در مساجد، اقدامی خوب و ارزشمند است، گفت: صرف برگزاری این برنامه ها در حسینیه ها، نمی تواند موجب افزایش خرافات شود، زیرا بسیاری از مجالس با رعایت موازین دینی و به دور از هرگونه خرافات در حسینیه ها برگزار می شوند.

وی افزود: نکته مهم در برگزاری سوگواری ها یا جشن های دینی، محل برگزاری آن ها نیست، بلکه موضوع مهم تر وجود یکی روحانی است که بر حسن اجرای این برنامه ها نظارت کند و در مواقع لزوم، مشکلات یا خطاها را گوشزد کند.

قائم مقام مدیر حوزه های علمیه در امور استان ها و شهرستان ها با بیان اینکه باید «مسجدمحوری» در همه برنامه های دینی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، حفظ شود، خاطرنشان کرد: عملکرد پیامبر اسلام (ص) در ساخت مسجد در بدو ورود به مدینه و ابتدای تاسیس حکومت اسلامی، حجت را بر ما درباره جایگاه بسیار اهمیت مساجد تمام کرده است.

غفوری در ادامه با اشاره به تغییرات در ساختار ارتباطات اجتماعی به دنبال ظهور سازمان های خدماتی، گفت: امروزه نمی توان توقع داشت مردم برای حل مشکلات قضایی یا معضلات اجتماعی خود ابتدا به مساجد مراجعه کنند، زیرا سازمان ها و دستگاه های مختلف در کشور برای رفع این مشکلات و معضلات ایجاد شده اند.

وی با بیان اینکه محوریت داشتن مساجد در سطح شهرها و روستاها موجب کاهش بحران های امنیتی می شود، اظهار کرد: دشمن در جایی تور امنیتی خود را پهن می کند که ارتباطات اجتماعی به درستی شکل نگرفته باشند.

قائم مقام مدیر حوزه های علمیه در امور استان ها و شهرستان ها در ادامه، انحرافات در برخی مجالس عزاداری را ناشی از تفکرات انحرافی دانست و گفت: باید با این تفکرات مقابله کرد، زیرا چنین تفکراتی در هر جا که ورود کنند، مسجد یا حسینیه، مشکل ایجاد می کنند.

پایان پیام/397
ضمیمه :

   #روحانی #حکومت

محتوای خبر ««مسجدمحوری» موجب کاهش بحران های امنیتی می شود» را در سایت «شبستان» ببینید