تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
مرصادنیوز: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: مراسم عزاداری و تجمع بزرگ تاسوعا و عاشورا در چهارراه اجاق کرمانشاه برگزار می شود.

حجت الاسلام اسماعیل قبادی در گفتگو با خبرنگارشبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: در دهه نخست محرم به ویژه روزهای تاسوعا و عاشورا تمام هیئات کرمانشاه مراسم عزاداری داشتند.

وی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۵۰ هیئت در سطح استان فعال است که یک هزار و 2 هیئت آن در شهرستان کرمانشاه است، افزود: بیش از ۲۰۰ ایستگاه صلواتی در کرمانشاه و ۲۰۰ ایستگاه نیز در شهرستان ها در این مدت برپا بوده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه از تجمع عزاداران در روزهای تاسوعا و عاشورا در چهار راه اجاق کرمانشاه خبر داد و گفت: در سطح شهرستان ها این تجمع در روز عاشورا و عمدتا در محل مزار شهدا برگزار می شود.

حجت الاسلام قبادی با اشاره به اینکه اقامه نماز ظهر عاشورا به هئیات مذهبی ابلاغ شده، افزود: در شهر کرمانشاه در خیابان مدرس جنب مسجد جامع نماز ظهر عاشورا برگزار می شود.

وی گفت: یک هزار مبلغ در این ایام برای سخنرانی به شهر و روستاهای استان رفتند همچنین در برخی روستاها مراسمات سنتی و تعزیه خوانی برگزار می شود.

   #کرمانشاه #عاشورا #استان کرمانشاه #مسجد جامع

محتوای خبر «تجمع بزرگ تاسوعا و عاشورا در چهارراه اجاق کرمانشاه» را در سایت «مرصاد» ببینید