تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
متصرفین وقف نزد خدا و در قیامت باید جوابگو باشند متصرفین وقف نزد خدا و در قیامت باید جوابگو باشند

حجت الاسلام آیت عباسیان مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: امسال نزدیک به ۹ هزار و ۵۰۰ بسته کیف و لوازم التحریر و هشت هزار و ۸۰۰ دست لباس برای دانش آموزان مناطق زلزله زده با همکاری آموزش و پرورش با بودجه اداره اوقاف و امور خیریه آماده شده است و ۱۷هزار و ۳۰۰تن هم در این ایام از نعمت و برکت وقف استان کرمانشاه بهره مند شدند.

photo_2018-09-18_16-42-59

وی افزود: یکی از بحث هایی که خداوند متعال بر آن تاکید دارد پرداخت حقوق اجتماعی مردم است و در قرآن ۳۲ بار واژه نماز و زکات در کنار هم آورده شده است و بر اهمیت آن و دستگیری از افرادی، که در جامعه توان اداره زندگی خود را ندارند تأکید شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: برای تحقق بخشیدن به این مقوله خداوند متعال راه های مختلفی را برای تشویق بندگانش معرفی کرده است،و فرهنگ وقف یکی از ماندگارترین اعمالی است که انسان می تواند در طول عمر خویش انجام دهد.

عباسیان ادامه داد: بعضی از اعمال مختص حیات انسان است و بعضی دیگر مختص ممات که خیر و برکت آن هیچ گاه تمام نمی شود.

وی افزود: موقوفاتی در اختیار ادارات دولتی و مردم قرار دارند که متأسفانه مردم و ادارات در پرداخت این حقوق وقف کوتاهی می کنند و اگر این اجاره ها به موقع پرداخت شود می توانیم کمک بیشتری برای این امر خطیر در نظر بگیریم.

عباسیان گفت: اگر دانش آموزی از این خیرات و برکات به دستش نرسد، متصرفین وقف نزد خدا و در قیامت باید جوابگو باشند.

خبرنگار: طیبه دولت آبادی

   #استان کرمانشاه #کرمانشاه #مناطق زلزله #زلزله #دانش آموزان #قرآن

محتوای خبر «متصرفین وقف نزد خدا و در قیامت باید جوابگو باشند» را در سایت «فرتاک نیوز» ببینید