تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
مراسم عزادارى شب هشتم محرّم هیأت رایة العباس ( علیه السلام ) با مـداحى حــاج محمود کریمى

هم زمان با ایام سوگواری سالار شهیدان در اعتاب مقدسه عراق ۵۰۰ موکب عزاداری به منظور پذیرایی و ارائه خدمت به زائران برپا شده است.

به گزارش مشرق، این روزها هم زمان با ایام شهادت سید و سالار شهیدان نه تنها کربلا بلکه سایر شهرهای مقدس عراق سیاه پوش شده است و خیل عظیم عاشقان حسینی هر لحظه به عزاداری می پردازند.

شب گذشته هم زمان با شب هشتم ماه محرم دسته های عزاداری در بین الحرمین به سوگواری پرداختند و حتی با توجه به آماده شدن فضای حرم امام حسین(ع) برای عزاداری، برخی از دسته ها وارد حرم شدند و مرثیه سرایی کردند و در سوگ شهدای کربلا به ویژه حضرت علی اکبر (ع) جوان سالار شهیدان اشک ریختند.

در گوشه و کنار کربلا موکب هایی نیز برپا شده است که هر کدام از این موکب ها به خدمت رسانی به زائران و مجاوران می پردازند که به گفته متولیان عراقی حدود ۵۰۰ موکب برای دهه اول محرم در نقاط مختلف عراق از کربلا و نجف تا کاظمین و سامرا به زائران خدمت می کنند؛ به طوری که علاوه بر دادن نذری و چای عراقی، موکب هایی برای ارائه خدمات درمانی و بهداشتی ایجاد شده است که این موکب ها در روز عاشورا فعالیت گسترده ای خواهند داشت.

همچنین دسته های عزاداری تکایای مختلف بعد از نماز مغرب و عشا با صدای تبل به سوی حرم می آیند و برای شهدای کربلا عزاداری می کنند. در سایر شهرهای مقدس عراق همچون نجف، سامرا و کاظمین نیز علاوه بر عزاداری پرشور برای شهدای کربلا، دسته های عزاداری زیادی برپا می شود و عراقی ها با تمام وجود اصرار به دادن نذری به زائران و عزاداران حسینی دارند.

امسال در روز تاسوعا و عاشورای حسینی بیش از ۴ هزار ایرانی به عتبات اعزام می شوند.

منبع: فارس

   #کربلا #عراق #عاشورا #شهادت #خدمت رسانی #حضرت علی

محتوای خبر «پذیرایی از زائران حسینی در ۵۰۰ موکب عزاداری» را در سایت «مشرق نیوز» ببینید