تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
خوشامدگویان؛ سمبل گردشگری مشارکتی در بروکسل

اگر خواهان بازدیدی متفاوت از بروکسل و آشنایی با جنبه هایی از زندگی روزمره در آن هستید که معمولا در تورهای گران قیمت تجربه نمی کنید، شاید حضور در برنامه هایی به سرپرستی تورلیدرهای «خوشامدگو» در بروکسل بتواند این نیاز شما را برطرف کند.

شبکه جهانی خوشامدگویان (The Global Greeter Network)، بیست و ششمین سالگرد شکل گیری مفهوم «خوشامدگویان» و خوشامدگویی به بازدیدکننندگان بروکسل را جشن می گیرد که فرصتی برای بیان اهمیت این نوع از تورهایی برای گشت و گذار در شهر برگزار می کنند که بر اساس تجربیات شخصی، شغل، شخصیت، فعالیت های تفریحی و علاقه مندی های آن ها برنامه ریزی شده است.

تورها، رایگان هستند، اما تجربیاتی که بین افراد تبادل می شود به شدت غنی هستند؛ آن ها در حقیقت به مثابه پلی ارتباطی بین فرهنگ ها و سنت های مختلف عمل می کنند. تورها در گروه های کوچکی با حداکثر ۶ نفر (با رزرو قبلی) برگزار می شوند و برنامه هایی متناسب و شخصی برای آن ها در نظر گرفته شده است.

خوشامدگویان در بروکسل

در سال ۲۰۱۷، شبکه ی «خوشامدگویان» بروکسل بیش از ۱۰۰۰ نامه ی تشکر از طرف ساکنان مشتاق بروکسل به خاطر برگزاری این تورها دریافت کرد که نسبت به سال ۲۰۱۶، ۳۰ درصد افزایش یافته بود و نشانه ای از بیشتر شدن علاقه ی گردشگران و بلژیکی ها به این ایده و به پایتخت بلژیک است.

هیچ گونه تبعیضی در میان «خوشامدگوها» وجود ندارد؛ توری که به سرپرستی هر کدام از این افراد برگزار می شود یک تور ایده آل برای هر کسی با هر پیشینه ای است: بازدیدکنندگان از نقاط مختلف جهان، جوانان، مسافران تنها، خانواده ها، دوستان، زوج ها، مهاجران، بازنشستگان و هر فرد دیگری از هر گروهی.

شبکه ی «خوشامدگویان» بروکسل یک سرویس خدماتی رایگان در حوزه ی گردشگری مشارکتی است که بر اساس مشارکت داوطلبانه و استقبال ساکنان شهر استوار شده است. این شبکه، راهی برای بازدید از بروکسل و بخشی از ماموریت آن برای خوشامدگویی به بازدیدکنندگان و نشان دادن گوشه های مختلف شهر به آن ها است.

   #پایتخت #خانواده #بلژیک

محتوای خبر «خوشامدگویان؛ سمبل گردشگری مشارکتی در بروکسل» را در سایت «کجارو» ببینید