تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
راه اندازی اورژانس ریلی با کمک شهرداری سرپرست اورژانس کشور از ایجاد اورژانس ریلی تهران با کمک شهرداری و همچنین راه اندازی اورژانس ویژه بانوان خبر داد. تین نیوز |

سرپرست اورژانس کشور از ایجاد اورژانس ریلی تهران با کمک شهرداری و همچنین راه اندازی اورژانس ویژه بانوان خبر داد.

به گزارش تین نیوز، پیرحسین کولیوند در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه اظهار داشت: اکنون 2 هزار و 800 پایگاه زمینی، 39 پایگاه هوایی، 270 موتورلانس، 67 دستگاه اتوبوس آمبولانس و 4 هزار و 800 دستگاه آمبولانس در سراسر کشور به مردم خدمت رسانی می کنند و به زودی 2 هزار و 400 دستگاه به ناوگان زمینی اورژانس و ظرف یک ماه آینده 700 دستگاه آمبولانس در سراسر کشور اضافه می شود.

وی با اظهار به اینکه به برکت طرح تحول نظام سلامت و توجه وزیر بهداشت 39 اورژانس هوایی با بالگردهای مختلف تاکنون راه اندازی شده است، گفت: تا به امروز 22 هزار مصدوم با اورژانس هوایی جابجا شده است که 65 درصد از مصدومان مستقیم به اتاق عمل منتقل شده اند.

کولیوند در ادامه مطلب فوق اعلام کرد: در حوادثی مانند ساختمان پلاسکو ، معدن یورت گلستان و زلزله اخیر کرمانشاه یکی از دستگاه هایی که خوش درخشید سازمان اورژانس کشور بود و توانستیم7 رکورد جهانی را در زلزله اخیر کرمانشاه به ثبت برسانیم.

او اضافه کرد: در زلزله اخیر کرمانشاه بدون امکانات فرودگاهی 7 هزار و 350 مصدوم را در حالیکه 9 ساعت در تاریکی مطلق بودیم به استان های کرمانشاه، البرز و تهران بدون هیچگونه تلفات و فوتی منتقل کردیم.

راه اندازی اورژانس ریلی با کمک شهرداری

کولیوند ادامه داد: با حمایت شهرداری تهران برنامه ریزی کرده ایم تا از متروهای تهران رمپی به بیمارستانهای ترومای تهران زده شود تا شبکه ریلی به کمک اورژانس کشور برای انتقال مصدومان بیاید .

وی با بیان اینکه در حال تقویت اورژانس هوایی تهران هستیم،گفت: تقویت اورژانس هوایی با حمایت شهرداری تهران و هماهنگی قرارگاه ثارالله و نیروی انتظامی در حال انجام است و در همین راستا فعالیت پایگاه اورژانس هوایی تهران نسبت به قبل بهتر شده است.

   #شهرداری #زلزله #کرمانشاه #شهرداری تهران #نیروی انتظامی #وزیر بهداشت #نماز جمعه #گلستان #اتوبوس #خدمت رسانی