تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
جادوی باتری سدیم-یون؛ ۷۰۰ درصد افزایش ظرفیت

یافته های علمی اخیر نشان می دهند که باتری های سدیم-یون از جنبه های مختلف برتری قابل توجهی بر رقبای لیتیوم-یونی خود دارند.

مطالعه ی جدیدی که توسط پژوهشگران دانشگاه بیرمنگام به انجام رسیده، نشان دهنده ی پیشرفت های متعدد در مسیر توسعه ی باتری های سدیم-یون است. در مقایسه با باتری های لیتیوم-یون، که در دستگاه های همراه کنونی مورد استفاده قرار می گیرند، باتری های سدیم-یون می توانند تا ۷ برابر انرژی بیشتری را در خود ذخیره کنند.

پژوهشگران مقاله ای را با عنوان «باتری های سدیم-یون جدید با ظرفیت بالا می توانند جایگزین باتری های شارژ شونده ی لیتیومی شوند» در «نشریه ی علمی جامعه ی شیمی ایالات متحده» به چاپ رسانده اند و در این مقاله به بزرگترین مشکل پیش روی این باتری ها اشاره کرده اند. در باتری های لیتیوم-یون از لایه های گرافیت کربن استفاده می شود؛ اما مشکل این است که یون های سدیم به اندازه ای بزرگ هستند که نمی توانند در میان چنین لایه هایی قرار گیرند.

یکی از راهکارهای پیشنهاد شده در این زمینه، استفاده از بسترهای شیشه ای یا دیگر موارد است؛ با این حال در حال حاضر پیشرفت چندانی در زمینه ی یادشده صورت نگرفته؛ اما مطالعه ی انجام شده توسط پژوهشگران دانشگاه بیرمنگام از «فسفر» به عنوان بهترین عنصر میانجی در این باتری ها نام می برد. انتخاب فسفر به عنوان عنصر میانجی، حاصل اجرای مدل های کوانتومی پیچیده با استفاده از چندین ابررایانه در سال ۲۰۱۶ بوده و پس از آن نیز پژوهش هایی در رابطه با این انتخاب صورت گرفته است.

Google Battery

این مطالعات نشان می دهند که فسفر در زمان شارژ شدن ساختارهایی به شکل « گاز طبیعی تا چه مدت یک پل سوختی خواهد بود؟

تا سال ۲۰۴۵ تمام انرژی های کالیفرنیا پاک خواهند بود
موفقیت بعدی تسلا در تولید باتری خودروهای برقی خواهد بود
پژوهشگران موفق به ساخت باتری لیتیوم یون غیرقابل اشتعال شدند
سه عادت بدی که به باتری لپتاپ و گوشی هوشمند آسیب می رساند

   #مقاله #گوشی هوشمند #پژوهش #گاز طبیعی

محتوای خبر «جادوی باتری سدیم-یون؛ ۷۰۰ درصد افزایش ظرفیت» را در سایت «زومیت» ببینید