تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خواست ها و مطالبات جامعه در شرع دیده شده است، گفت: برخی موضوعات در دین به طور شفاف و صریح مطرح شده است اما برخی موارد نیازمند استدلال و واکاوی علمی و فقهی است. در موضوعاتی که امروز زنان با آن درگیر هستند همچون موضوع خروج بانوان بدون اذن همسر از کشور نباید یک طرفه ورود کرد اگرچه استفاده از این حق باید جایز شناخته شود. 364317_438.jpg

شعار سال: عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی درباره ضرورت بازنگری برخی موارد شرع که مربوط به زنان است، گفت در موضوعات دینی و عرفی خانواده باید به گونه ای ورود کرد که انصاف و عدالت برای زوجین رعایت شود.

فاطمه ذوالقدر درباره ضرورت به روزرسانی برخی مسایل شرعی در حوزه زنان به عنوان مثال موضوع خروج از کشور و مسایل دیگر که بستری برای اختلاف و نزاع میان خانواده ها می شود، گفت: همواره بیان می شود که اسلام دینی زنده است و دین اسلام رنگ کهنگی به خود نمی گیرد، بنابراین آنچه امروز به آن نیاز داریم استخراج مفاهیم درست و متناسب از آموزه های دینی است.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خواست ها و مطالبات جامعه در شرع دیده شده است، گفت: برخی موضوعات در دین به طور شفاف و صریح مطرح شده است اما برخی موارد نیازمند استدلال و واکاوی علمی و فقهی است. در موضوعاتی که امروز زنان با آن درگیر هستند همچون موضوع خروج بانوان بدون اذن همسر از کشور نباید یک طرفه ورود کرد اگرچه استفاده از این حق باید جایز شناخته شود.

ذوالقدر تصریح کرد: در مواردی که نیاز به بازنگری دارد، باید از وارد کردن آسیب به کانون خانواده جلوگیری شود، بنابراین در موضوعات دینی و عرفی خانواده باید به گونه ای ورود کرد که انصاف و عدالت برای زوجین رعایت شود.

وی با تأکید بر ضرورت فرهنگ سازی و ارتقای مهارت زندگی در میان خانواده ها گفت: امروزه بیش از هر چیز جامعه، نیازمند فرهنگ سازی و ارتقای مهارت زندگی است تا خانواده دچار تزلزل نشود چنانچه اگر مفهوم واقعی خانواده و ارزش های آن در بین جوانان نهادینه شود بسیاری از مطالبات به راحتی محقق خواهد شد. بنابراین پیش نیاز امروز ما قبل از وضع قوانین جدید ارتقای فرهنگ، ارزش ها و باورها در جامعه است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری پانا تاریخ انتشار 23 شهریور 97، کدمطلب: 853795، www.pana.ir


   #خانواده #همسر #عدالت

محتوای خبر «خروج بانوان از کشور بدون اذن همسر جایز شناخته شود» را در سایت «شعار سال» ببینید