تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
رئیس سازمان سنجش گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس توصیه کرده است تا تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ به صورت مثبت اعمال شود.
یک خبر خوب برای داوطلبان کنکور ۹۸اتاق خبر 24:

تأثیر قطعی ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ که به موجب تصمیم اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو مصوب شده بود، باعث موجی از اعتراض ها میان داوطلبان کنکور شد و اغلب آن ها اعمال سوابق تحصیلی با تأثیر قطعی را به نفع خود نمی دانستند.

در همین رابطه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی جلساتی را با مسئولان سازمان سنجش و وزارت علوم به منظور بررسی جوانب مختلف تصمیم اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو برگزار کرد و در آخرین جلسه تصمیمات جدیدی اخذ شد.

آن گونه که ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش گفته است، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس توصیه کرد تا تأثیر سوابق تحصیلی برای کنکور ۹۸ نیز به صورت مثبت باشد.

وی افزود: موضوع تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ یک بار دیگر در شورای سنجش و پذیرش دانشجو با برگزاری جلسه ای فوق العاده بررسی خواهد شد.

خدایی گفت: در کنکور ۹۷ از مرز تکلیف قانون برای پذیرش ۸۵ درصد داوطلبان از طریق سوابق تحصیلی عبور کرده و هم اکنون ۹۰ درصد ظرفیت دانشگاه ها با استفاده از سوابق تحصیلی تکمیل می شود و کنکور برای ۱۰ درصد از رشته ها باقی مانده است.

منبع:شبکه علمی ثریا

   #سازمان سنجش