تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
مقایسه عمر باتری گلکسی نوت 9 با آیفون X، هوآوی پی 20 پرو، اس 9 پلاس و وان پلاس 6

خوشبختانه باید گفت شایعه قدیمی باتری 4000 میلی آمپری گلکسی نوت 9 صحیح بود و این بیشترین حجم باتری پرچمدارهای عادی سامسونگ (یعنی به جز سری Active) است. امروز می خواهیم پس از تست سرعت گلکسی نوت 9 با آیفون X به مقایسه عمر باتری گلکسی نوت 9 با آیفون X، هوآوی پی 20 پرو، اس 9 پلاس و وان پلاس 6 بپردازیم، با ترنجی همراه باشید!

این نوع تست را دوست دارم چون موضوع مهمی از جمله کالیبره غیر صحیح باتری بعضی از برندها را به خوبی نشان می دهد. برای مثال اگر به ابتدای تست نگاه کنید، آیفون و هوآوی پی 20 پرو خیلی طولانی تر روی 100٪ باقی می مانند و حتی تا یک سوم اول حجم باتری خیلی کندتر نشان دهنده حجم باتری کاهش پیدا می کند. در نهایت می بینیم این آیفون X است که پیش از همه خاموش می شود و این با توجه به کمترین حجم باتری حاضر در تست کاملا قابل پیش بینی بود.

این در حالی است که باتری گلکسی نوت 9 هنوز 32٪ شارژ دارد ولی از یاد نبرید که باتری گلکسی نوت 9 نسبت به باتری آیفون X حدودا 47٪ بزرگتر است! البته اندازه نمایشگر و رزلوشن پنل را هم نباید از یاد برد که گلکسی نوت نمایشگر 6.4 اینچی دارد اما آیفون X یک نمایشگر 5.8 داشته که رزلوشن پنل آن کمتر است. توجه کنید که مشخصات ذکر شده زیر هر دستگاه مربوط به رزلوشن پردازشی هست اما به هر حال وقتی پنل رزلوشن بیشتری دارد، به معنی مصرف خود به خودی بیشتر خود پنل هم هست، هرچند که مصرف پردازشی کمتر باشد.

در مقایسه با گلکسی اس 9+ اما باید گفت که وقتی این دستگاه با باتری 3500 میلی آمپری و نمایشگر 6.2 اینچی خاموش می شود، این گلکسی نوت 9 است که هنوز 24٪ باتری دارد! با یک حساب سرانگشتی باید گفت باتری گلکسی نوت 9 حدودا 14٪ بیشتر از گلکسی اس 9+ است اما عملکردش تحت این تست 24٪ بالاتر ظاهر شد. به این صورت می توان گفت که گلکسی نوت 9 یا به دلیل سیستم خنک کننده فیبرکربن مایع (که ادعای سامسونگ کنترل دما 3 برابر قوی تر از قبل است) توانسته در دمای پایین تر و مصرف انرژی کمتر عمل کند یا به دلیل بهینه سازی های نرم افزاری بوده است.

در این لیست تنها یک موبایل دیگر با باتری 4000 میلی آمپری قرار دارد و آن هوآوی پی 20 پرو است. این دستگاه که نمایشگر کوچکتری هم دارد (6.1 در مقابل 6.4 اینچ) و رزلوشن پنل آن نیز کمتر است، زودتر از گلکسی نوت 9 خاموش شده و گلکسی نوت 9 هنوز 15٪ شارژ دارد. این نشان می دهد که همیشه برای تعیین عمر باتری برتر نباید به عدد خام حجم باتری توجه داشت. وان پلاس 6 با باتری 3300 میلی آمپری جایی قبل از هوآوی پی 20 پرو خاموش شد که عملکرد بهتر نسبت به گلکسی اس 9+ و آیفون X برای این دستگاه 500 دلاری قابل ستایش است.

به صورت کلی عمر باتری گلکسی نوت 9 (Galaxy Note 9) بدون شک قابل توجه است اما به یاد داشته باشید که نه این تست کاملا قابل اعتماد است و هیچ تست دیگری می تواند کاملا صحیح پاسخ شما را بدهد. مثلا در این تست مدام یک بازی، تست بنچمارک یا دیگر موارد تکرار می شد که موضوع مکالمه و حالت آماده به کار در آن تست نشد ولی به صورت کلی می توان گفت یک دید کلی خوب به ما می دهد.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید عمر باتری گلکسی نوت 9 برای شما می تواند جذاب باشد؟

Mrwhosetheboss

   #آیفون #آیفون X #هوآوی #سامسونگ #شایعه