تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
ال جی اولین موبایل 5G را با همکاری Sprint به امریکا خواهد بود

بله، همانطور که در مطلب قبلی گفتیم، همه شرکت ها در تکاپو برای ارایه موبایل 5G هستند و ال جی نیز می خواهد اولین برندی باشد که شبکه 5G را به امریکایی ها ارایه می کند. امروز در خبری رسمی می شنویم که ال جی اولین موبایل 5G را با همکاری Sprint به امریکا خواهد بود! در ادامه با ترنجی همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم به این خبر.

در ترنجی خواندیم که مودم 5G اگزینوس 5100 رسما معرفی شد که اولین مودم سازگار با استاندارد 3GPP است. در حال حاضر اما مثلا مودم کوالکام X50 نیز بری شبکه های مخابراتی 5G NR در دسترس است که مشتری های زیادی به جز اپل، سامسونگ و هوآوی دارد که نام ال جی در لیست مشتریان آن هست. اگر به یاد داشته باشید ال جی با کوالکام روابط خوبی دارند و مثلا اسنپدراگون 800 اولین بار روی LG G2 (موفق ترین پرچمدار الجی تا کنون از نظر ما!) ارایه شد. بعید نیست که آن ها با ال جی همکاری کنند تا اولین موبایل 5G NR ایالات متحده امریکا به نام آن ها باشد.

این همکاری ال جی با اپراتور Sprint امریکا خواهد بود و تاریخ عنوان شده برای ارایه اولین موبایل 5G در امریکا را نیمه اول 2019 عنوان کرده اند. در ضمن اینکه یک موبایل 5G تولید کنید یه موضوع است و اینکه شبکه ای برای استفاده از آن وجود داشته باشد یک چیز دیگر! در غیر این صورت مثلا موبایل شما اصلا 10G (!) باشد اما زیرساخت استفاده از آن وجود نداشته باشد، چه سود؟

اپراتور Sprint در آغاز سال 2018 امریکا تایید کرده است که 6 شهر اصلی ایالات متحده را تحت پوشش شبکه MIMO قرار خواهد داد تا برای ارایه 5G آماده شود. نظر شما چیست؟ شبکه 5G NR یا همان نسل پنجم شبکه های مخابراتی چقدر می تواند برای ما مفید باشد؟

gsmarena

   #ال جی #هوآوی #سامسونگ #استاندارد