تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
روسیه و چین به طرح آمریکا برای اضافه کردن یک بانک روسی، یک بانکدار کره شمالی ساکن مسکو و دو نهاد دیگر به یک لیست سیاه تحریم های شورای امنیت سازمان ملل اعتراض کردند.
به گزارش خبرگزاری رویترز این فهرست از طرف آمریکا برای اضافه شدن به لیست سیاه تحریم ها در واقع مرتبط با تحریم های جدیدی است که چند روز پیش از سوی خزانه داری آمریکا اعلام شد. آمریکا این پیشنهادها را به کمیته تحریم های کره شمالی در شورای امنیت سازمان ملل که از طریق اتفاق نظر عمل می کند، ارائه کرده است.

روسیه به این اسامی جدید اعتراض کرده چون می گوید پیشنهاد آمریکا پایه و اساس کافی ندارد چون اطلاعات کافی ندارد. چین نیز به این اقدام اعتراض کرده اما درباره اعتراضش توضیح نداده است.

روسیه و چین پیشنهاد داده اند شورای امنیت سازمان ملل بعد از نشست تاریخی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و توافق مشترک دو طرف درباره کاهش تحریم ها علیه کره شمالی بحث کند. آمریکا و چند عضو دیگر شورای امنیت گفته اند که باید تا زمان مشاهده اقدام عملی از سوی پیونگ یانگ تحریم ها سفت و سخت اجرا شوند.

چند روز پیش واشنگتن اعلام کرد که طرف های جدیدی شامل بانک تجارت آگرو سایوز در مسکو، ری جونگ وون، یک بانکدار کره شمالی، شرکت صنعت و تجارت داندونگ ژونگ شنگ، مستقر در چین و همین طور شرکت کریا آن گوم واقع در کره شمالی را تحریم می کند.

فهرست سیاه تحریم های سازمان ملل این طرف های تحریم شده را مشمول ممنوعیت سفرهای جهانی و انسداد دارایی ها خواهد کرد.

   #کره شمالی #چین #سازمان ملل #شورای امنیت #روسیه #رئیس جمهور #پیونگ یانگ #واشنگتن #بانک تجارت #مسکو

محتوای خبر «اعتراض روسیه و چین به تحریم های جدید مرتبط با کره شمالی / مسکو: پیشنهاد آمریکا پایه و اساس ندارد چون اطلاعات کافی ندارد» را در سایت «نامه نیوز» ببینید

منبع خبر (نامه نیوز) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

اگر به محتوای خبر «اعتراض روسیه و چین به تحریم های جدید مرتبط با کره شمالی / مسکو: پیشنهاد آمریکا پایه و اساس ندارد چون اطلاعات کافی ندارد» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.