تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
سرپرست فرمانداری شادگان با اشاره به آتش سوزی در نخلستان های شهر خنافره گفت: حدود ۶۰۰ اصله نخل در این آتش سوزی طعمه حریق شد.
سرپرست فرمانداری شادگان با اشاره به آتش سوزی در نخلستان های شهر خنافره گفت: حدود ۶۰۰ اصله نخل در این آتش سوزی طعمه حریق شد. سعید حاجیان در خصوص وقوع آتش سوزی گسترده در نخلستان های اطراف شهر خنافره از توابع شهرستان شادگان، اظهار کرد: در پی این حادثه، شهرستان ماهشهر برای کمک به مهار آتش سوزی اعلام آمادگی کرد و خودرو های آتش نشانی از شرکت کشت و صنعت نیشکر فارابی نیز در اواخر عملیات به محل حادثه رسیدند، اما آتش در نخلستان های خنافره حدود ساعت ۲۳ شب سه شنبه گذشته (۱۶ مردادماه) با امکانات شهرستان مهارشد.
آتش سوزی نخلستان های شادگان سهوی بود
وی با بیان این که قطعا اگر امکانات اطفای حریق در شهرستان شادگان بیشتر بود، از سرایت آتش جلوگیری می شد، افزود: اگر امکانات خوبی داشتیم آتش سریع تر مهار می شد و خسارت حریق نیز کمتر بود، اما ظرفیت های شهرستان شادگان محدود است.
حاجیان در خصوص علت این حریق تصریح کرد: در بررسی ها دیدیم که تکه چوب درختی در گوشه نخلستان آتش زده شده بود که با توجه به بی آبی نخلستان و وزش باد در شب سه شنبه گذشته جرقه ای کوچک نیاز بود تا آتش به سرعت به نخلستان ها سرایت کند.
احتمال عمدی بودن این آتش سوزی وجود ندارد و وقوع آن سهوی بوده است. سرپرست فرمانداری شادگان اعلام کرد: حریق در یک مساحت دو هکتاری رخ داد که بخش اعظم این مساحت و حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ اصله نخل در این آتش سوزی طعمه حریق شد.
منبع: روزنامه خراسان

   #آتش سوزی #خودرو #آتش نشانی #خراسان

محتوای خبر «آتش سوزی نخلستان های شادگان سهوی بود» را در سایت «فرادید» ببینید