تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی جزییات تصرف 40 ساله زمین های اطراف کاخ سعدآباد و تعیین تکلیف هزار کانیتر قاچاق در گمرکات را تشریح کرد. آفتاب نیوز :
کاظم پالیزدار دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهار کرد: ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی با همراهی دستگاه های فعال در زمینه اقتصاد و به ویژه قاچاق توانسته مقادیر زیادی از تخلف و فساد های اقتصادی را کشف کند.

وی با اشاره به آخرین کشفیات این ستاد، تصریح کرد: عمده پرونده های بررسی شده مربوط به فیروزکوه، شهرک سیرجان و استان البرز است که برخورد لازم با آنها شد.

دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در مورد یکی از پرونده های حجیم اخیر این ستاد، گفت: یکی از پرونده های حجیم که این ستاد و همچنین نیروی انتظامی، سازمان میراث فرهنگی و سپاه را به خود مشغول کرده، مربوط به تصرف اراضی شمال غرب کاخ سعدآباد است که این ساختمان در اختیار افرادی بود که حاضر به تخلیه آن نبودند.

پالیزدار افزود: ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بر روی این پرونده حجیم چند سال تمرکز کرد و اکنون توانسته بخشی از این املاک را از تصرف این افراد متخلف خارج کند؛ البته کشمکش هایی بر روی چند ساختمان دیگر هنوز باقی مانده است و پیش بینی می شود تا چند روز آینده تکلیف آنها مشخص و با هماهنگی مراجع قضایی از اختیار آنها خارج شود.

وی اضافه کرد: افراد متصرف حدود 30-40 سال، ساختمان های مربوط به شمال غرب کاخ سعدآباد را تصرف کرده بودند که با هماهنگی مراجع قضایی و دادستانی بازپرسی ویژه ای برای این پرونده تشکیل و در نهایت این ساختمان ها استرداد شد.

دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی اضافه کرد: بعضی از این ساختمان ها قطعاتی 100 تا 500 متری هستند که به افراد مختلفی فروخته شده و این موضوع موجب پیچیده تر شدن رسیدگی به پرونده شده است.

پالیزدار گفت: اکنون ساختمان های بازستانده شده در اختیار میراث فرهنگی و سپاه قرار دارد.

وی در مورد پرونده های قاچاق، اظهار کرد: حدود 10هزار کانتینر کالا در انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی و همچنین در گمرک رسوب کرده بود که تکلیف این حجم از اقلام چندی پیش مشخص شد.

دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه داد: برای تعیین تکلیف این کانتینرها هماهنگی هایی با سازمان تعزیرات حکومتی، گمرک ایران، سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی و همچنین استانداری هرمزگان انجام شد. بیشتر این کالاها در گمرکات هرمزگان بود که مقامات استانی نهایت همکاری را برای به سرانجام رسیدن و بررسی این کانتینرها داشتند.

پالیزدار مطرح کرد: این کانتینرها که سال های زیادی بلاتکلیف در دستگاه های مربوطه باقی مانده بود، شناسایی و در نهایت امور ترخیص و تحویل آنها به نحو احسن انجام شد.

وی بیان کرد: صاحبان این کانتینرها بنا به دلایل نامشخصی برای تحویل کانتینرهای مذکور پیگیری نمی کردند و این موضوع موجب شده بود تا فضای زیادی در انبارهای گمرکات ایران و یا سازمان اموال تملیکی اشغال شود.

دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی، افزود: برخی از کالاها که منشا و نحوه واردات آنها مشکوک و یا نامعلوم بود در اختیار دستگاه های مرجع قرار گرفت.

پالیزدار گفت: بخشی از کالاهای قاچاقی که دستگاه های قضایی و نظارتی حکم های لازم برای تعیین سرنوشت آنها ( انهدام، عرضه در خارج کشور، فروش داخلی ) صادر نکرده بودند هم تعیین تکلیف شد.
باشگاه خبرنگاران

   #هرمزگان #سپاه #البرز

محتوای خبر «هزار کانتینر قاچاق تعیین تکلیف شدند» را در سایت «آفتاب» ببینید