تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
راهنمای خرید در گرجستان

گرجستان، کشوری در تقاطع اروپا و آسیا و یکی از مقصدهای گردشگری پرطرفدار در بین ایرانی ها است. خرید در گرجستان، تجربه ی جذابی است که نباید از دست بدهید.

مقاله مرتبط:

گرجستان کشوری واقع در انتهای شرقی دریای سیاه است که در شمال با روسیه، در شرق و جنوب شرقی با آذربایجان، در جنوب با ارمنستان و ترکیه و در غرب توسط دریای سیاه محدود است.

خرید کردن یکی از بخش های جدایی ناپذیر هر سفر است. علاوه بر اینکه برای خرید کردن، در شهرها و مراکز خرید به گشت وگذار مشغول می شوید و از تماشای فرهنگ و سبک زندگی مردم آن منطقه لذت می برید، می توانید برای عزیزان تان یادگاری هایی از سفر ببرید و آن ها را در خاطرات خوب خود شریک کنید.

گرجستان، سوغاتی های جذاب و متنوعی دارد. علاوه بر سوغات و صنایع دستی سنتی، محصولات مدرن مثلا آخرین تولیدات دنیای مد در مراکز خرید این کشور عرضه می شود.

در گرجستان، فرصت های زیادی برای خرید وجود دارد. دو شهر توریستی این کشور یعنی باتومی و تفلیس، مراکز تجاری فراوانی دارند. این مراکز شامل بازارهای سنتی، بازارچه های محلی، خیابان های خرید و مراکز خرید مدرن است.

خرید در گرجستان

خرید در گرجستان یکی از تجربه های جالب سفر شما خواهد بود. این کشور، سوغاتی ها و بازار درای بریج، یک بازار محلی جذاب است که ساعت ها سرتان را گرم می کند. در این بازار، مجموعه ی بی نظیر و متنوعی از محصولات بومی و سنتی پیدا می شود؛ از زیورآلات گرفته تا اشیای عتیقه. از قدیم الایام اهالی شهر برای فروش محصولات خود به این بازار سر می زدند. امروزه هنوز این سنت رواج دارد و محصولی که می خرید مستقیما از طرف تولیدکننده ی آن عرضه می شود. اگر از این بازارچه قصد دارید که خرید کنید، حتما باید چانه بزنید، حسابی محصولات را زیر و رو کنید و به کیفیت آن دقت کنید. چیزی بخرید که ارزش هزینه کردن داشته باشد و مواظب باشید که محصولی را گران تر به شما نفروشند. اگر هوا مساعد باشد، این بازار هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۷ باز است. در روزهای آخر هفته، فروشندگان بیشتری به این بازار سر می زنند، البته تعداد گردشگران نیز بیشتر می شود.

در تفلیس فقط دو مرکز خرید در سطح استانداردهای بین المللی وجود دارد؛ با وجود این، تفلیس باز هم از نظر خرید، فرصت های خوبی برای گردشگران دارد. در این مراکز خرید تعدادی از برندهای لوکس داخلی و بین المللی محصولات خود را عرضه کرده اند. در ادامه این دو مرکز خرید را معرفی می کنیم.

تفلیس مال (Tbilisi Mall)

راهنمای خرید در گرجستان

تفلیس مال، اولین مرکز خرید شهر تفلیس به سبک مدرن بود. این مرکز خرید در خروجی غربی شهر قرار دارد و از طریق مینی بوس های متعدد قابل دسترسی است. این مرکز خرید چهار طبقه میزبان بیش از ۱۳۰ برند بین المللی است. به غیر از فروشگاه، رستوران، هایپرمارکت، کتابفروشی، شعبه بانک، داروخانه، کافه و سینما هم دارد و در واقع یک مجموعه ی تجاری و تفریحی کامل است.

مرکز خرید ایست پوینت (East Point)

یکی دیگر از مراکز خرید بزرگی که در تفلیس ساخته شده است، خیابان پکینی یکی دیگر از مقاصد خرید در تفلیس است که مجموعه ای متنوع از بهترین برندهای بین المللی و داخلی در سرتاسر آن شعبه دارند و جدیدترین محصولات خود را عرضه می کنند. فروشگاه های زیورآلات داخلی و بین المللی، تعداد زیادی کافه، بستنی فروشی و فروشگاه های کیف و کفش در سرتاسر این خیابان وجود دارد.

مرکز خرید تفلیس سنترال (Tbilisi Central)

میدان بازار یک بازارچه ی زیرزمینی درست در زیر منطقه ی قدیمی شهر است. اگر دنبال محصولات سنتی و بومی هستید و می خواهید سوغاتی محلی بخرید مثلا زیورآلات دست ساز یا آثار هنری و...، اینجا بهترین مکان برای خرید است. این بازارچه یکی از قدیمی ترین بازارهای منطقه ی قفقاز است و بهترین مکان برای تماشای گوشه ای از فرهنگ و معماری سنتی گرجستان.

در این بازارچه علاوه بر خرید محصولات دست ساز و سنتی، می توانید نمونه ای از اسنک ها و خوراکی های لذیذ بومی را نوش جان کنید. حتی لباس و کیف و کفش محلی هم در این مجموعه پیدا می شود. بعد از خرید می توانید از گشت و گذار در منطقه ی قدیمی شهر لذت ببرید.

راهنمای خرید در باتومی

باتومی یکی دیگر از مقصدهای توریستی در گرجستان است به همین دلیل، فرصت های زیادی برای خرید دارد. البته اگر قصدتان فقط خرید کردن باشد، تفلیس جای بهتری است؛ ولی در باتومی در کنار سایر تفریحات به خصوص سواحل آفتابی، چندین بازارچه و مرکز خرید هم برای تنوع وجود دارد. یکی از مهم ترین مجموعه های تجاری شهر، مرکز خرید باتومی است.

مرکز خرید باتومی (Batumi Mall)

راهنمای خرید در گرجستان

مرکز خرید باتومی، یک مجموعه ی تجاری کامل است و نه تنها فروشگاه، بلکه خدمات و تفریحات متنوعی دارد. مثلا سالن های آرایشی و زیبایی، مرکز تناسب اندام، کافه و... در فروشگاه های این مرکز، جدیدترین پوشاک و زیورآلات از برندهای بین المللی و برندهای برتر داخلی عرضه شده است. جدیدترین محصولات مد و آرایش و زیبایی را می توانید از این مجموعه خریداری کنید.

   #مرکز خرید #مقاله #صنایع دستی #سینما #سوغات #ترکیه

محتوای خبر «راهنمای خرید در گرجستان» را در سایت «کجارو» ببینید