تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

پژوپارس از جمله خودروهایی است که با جهش بسیار بالای قیمتی مواجه شده و در حال حاضر با قیمت هایی در حال معامله است که پایین ترین مدل آن با نقدینگی در حدود ۵۲ میلیون تومان خرید و فروش می شود و بالاترین مدل آن نیز در حال حاضر ۷۳ میلیون تومان قیمت خورده است که خبر ورود ۱۵۰۰ دستگاه ناقص پژوپارس به نظر می رسد آبی بر آتش تقاضای این خودرو باشد.

چرخان، علی کریمی مدیرعامل شرکت ایران خودرو فارس در مصاحبه ای پیرامون وضعیت تولید پژوپارس در این کارخانه گفت: ما در حال حاضر چیزی در حدود ۱۵۰۰ دستگاه پژوپارس ناقص داریم که دلیل اصلی این نقصان، عدم تحویل قطعات موردنیاز از سوی قطعه سازان بوده است و خودروهای ناقص در پارکینگ ایران خودرو مانده اند.

وی در ادامه با اشاره به قطعات موردنیاز این خودروها گفت: این خودروها در حال حاضر نواقصی دارند که مهم ترین قطعات ناموجود آنها کیسه هوا، جلو آمپر و فنر چرخشی است که دنبال تامین این قطعات هستیم تا خودروهای انبارشده را روانه بازار کنیم. ما طبق توافق و تعهداتی که دادیم از هفته آتی نسبت به تحویل خودروهای ناقص اقدام خواهیم کرد و پس از رفع ناقصی آنها، مشتری می تواند خودروی خود را تحویل بگیرد.

این رو هم بخون:

آخرین گزارش قیمت از بازار خودروهای داخلی و خارجی (اسفند ۹۶)

علی کریمی در ادامه با اشاره به شایعات موجود پیرامون احتکار عمدی ایران خودرو گفت: اساسا این نوع اظهارات غیرکارشناسی است و مبنای درستی ندارد چرا که خودروهای موجود در انواع طرح های فروش و پیش فروش فروخته شدند. عملا ما امکان احتکار نداریم و اصولا دلیلی هم برای صرف هزینه انبارداری نداریم چرا که به هر ترتیب با قیمت مشخصی این خودروها فروش رفته اند. طبیعتا تحویل به موقع این خودروها از هزینه های ما خواهد کاست.

بیشتر بخوانید:

  • با بودجه ای برابر با ۴۰ میلیون تومان پژو پارس صفر بخریم یا سیتروئن زانتیا کارکرده؟
  • مقایسه پژو پارس TU5 و رانا؛ دو محصول با قلبی مشترک!
  • نقادانه: ۵ دلیل برای این که پژو پارس نخریم!

   #خودرو #ایران خودرو #پژو #احتکار #علی کریمی #پیش فروش #سیتروئن

محتوای خبر «عرضه پژوپارس افزایش می یابد؛ احتکار ایران خودرو منطقی است؟» را در سایت «چرخان» ببینید