تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
نظری، عضو شورای شهر تهران: با توجه به اسناد موجود به زودی خانه فروغ ثبت ملی می شود. 338677_188.jpg
شعارسال:عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران آخرین وضع پرونده ثبت اضطراری خانه فروغ فرخزاد را تشریح کرد.

حجت نظری گفت: دوشنبه ای که گذشت از خانه پدری فروغ فرخزاد بازدید کردیم. یکی از موضوعاتی که درباره خانه فروغ وجود دارد، موضوع ثبت خانه است که با مدیر ثبت میراث فرهنگی نیز جلسه ای برگزار کردیم و قول داده شد تا کارهای ثبت این خانه با توجه به اسنادی که در اختیار دارند، در اولین فرصت انجام شود.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد: پیش بینی می کنم پرونده ثبت خانه فروغ فرخزاد در آخرین جلسه کمیته ثبت آثار تاریخی میراث فرهنگی بررسی شود و با توجه به اسناد و مدارک موجود، این خانه به ثبت برسد.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: در بازدیدی که از این منزل داشتیم به این نتیجه رسیدیم که خانه فروغ نسبت به گذشته تغییر کرده و اگر قرار باشد این خانه ثبت و نگهداری شود، باید تغییراتی در نقشه ساختمان ایجاد شود که این موضوع بخشی از هزینه ها را در بر می گیرد. علاوه بر این با توجه به اینکه ساختمان مالک خصوصی دارد، باید تملک نیز انجام شود چرا که بالاخره مالک نیز انتظاراتی دارد که به حق است و نباید متضرر شود.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری تهران برای تملک خانه فروغ دو پیشنهاد تملک و تهاتر بنا را پیش روی خود دارد. در واقع یا این بنا را باید خریداری کند یا اینکه از املاک موجود در منطقه 11 یا خارج از منطقه با هماهنگی سازمان املاک شهرداری، تهاتر انجام شود تا مالک نیز بتواند از حق خود استفاده کند.

نظری تصریح کرد: در بازدیدی که از خانه فروغ داشتیم، عروس خانواده فرخزاد نیز به همراه ما حضور داشت و توضیحاتی درباره نقشه این خانه به ما ارائه داد که به عنوان تاریخ شفاهی، می تواند به شهرداری برای تعمیر خانه به شکل سابق کمک کند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری پانا، تاریخ انتشار18مرداد97، کدخبر: 843834، www.pana.ir

   #شورای شهر تهران #شهرداری #شهر تهران #نقشه #شهرداری تهران #خانواده

محتوای خبر «بسته پیشنهادی شهرداری تهران برای تملک خانه فروغ فرخزاد» را در سایت «شعار سال» ببینید