تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
شکور لطفی، نویسنده پیشکسوت کودک و نوجوان و کسی که پیشنهاد تعیین مقطع سنی برای کتاب های مقطع کودک و نوجوان را داد، درگذشت.
pixel.gifشکور لطفی درگذشت
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) شکور لطفی نویسنده، پژوهشگر، مدیرفرهنگی، فعال تلویزیونی و ورزشکار پیشکسوت درگذشت.

نثر ساده و روان و سادگی و قابلیت تعمیم و توجه به محیط زیست و طبیعت از ویژگی های آثار این نویسنده پیشکسوت است. همچنین پیشنهاد تعیین مقطع سنی برای کتاب های مقطع کودک و نوجوان نخستین بار از سوی این نویسنده مطرح شد.

هدیه شریفی از نویسندگان کودک و شاگردان شکور لطفی در بخشی از خاطراتش درباره این نویسنده در مزاسمی که برای بزرگداشت او در موسسه خانه کتاب برگزار شد، می گوید: شکور لطفی داستان های ما را گوش می داد و دسته بندی می کرد و ایرادات آن ها را به ما گوش زد می کرد و خاطراتی را برای ما 4 نفر برجای گذاشت که بسیار ارزشمند و کاربردی است ما از اعضای تحریریه یاوران انقلاب بودیم. او همیشه می گفت یک نویسنده باید جامعه اش و اقوام مختلف آن را بشناسد و ارتباط شناختی با آن ها برقرار کند. نویسنده باید خسیس باشد و باید آهسته و آهسته انگشتانش را باز کند تا مخاطب بداند چه چیزی گرانبهایی در دستش دارد. نویسنده نباید خودش را سانسور کند. بلکه باید جرأت داشته باشد. او با فروتنی، مهربانی ها، توانایی ها و تجربه هایش را در اختیار ما گذاشت و همچنین سال های سال به همراه نادر ابراهیمی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ما را راهنمایی می کرد.

«پیرزنی که دلش می خواست تمیزترین خانه دنیا را داشته باشد»، «چکه چکه»، «سرگذشت چمنزار» و ... از آثار این نویسنده پیشکسوت است.

   #سانسور

محتوای خبر «شکور لطفی درگذشت» را در سایت «خبرگزاری کتاب» ببینید