تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
قطعه سازان از تحویل قطعه به خودروسازان خودداری می کنند قطعه سازان داخلی 7 الی هفت و نیم درصد افزایش قیمتی را که شورای رقابت برای خودروسازان تصویب کرده و خودروسازان نیز این میزان را برای قطعه سازان اعمال می کند قبول ندارند. تین نیوز |

قطعه سازان داخلی 7 الی هفت و نیم درصد افزایش قیمتی را که شورای رقابت برای خودروسازان تصویب کرده و خودروسازان نیز این میزان را برای قطعه سازان اعمال می کند قبول ندارند. ولی ملکی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن با اعلام این مطلب گفت: آنها اعلام می کنند میزان افزایش قیمت مواد اولیه ای که تهیه می کنند بیشتر بوده و تولید قطعه با 7 درصد افزایش قیمت صرفه اقتصادی ندارد.

به گزارش تین نیوز به نقل از خانه ملت، ملکی بابیان اینکه قطعه سازان با توجه به نارضایتی که از افزایش قیمت ها دارند متوقف کرده اند گفت: قطعه سازان از ابتدا پیشنهاد افزایش 17 تا 18 درصدی قیمت محصولات را داشته اند، این تولیدکنندگان اختلاف حدود 10 تا 11 درصدی قیمت را قبول نمی کنند و همین موضوع باعث شده تا از تحویل قطعه به خودروسازان جلوگیری کنند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس با اشاره به اینکه عدم تأمین قطعه خودروسازان را با عدم و یا کاهش تولید محصولات روبه رو می کند، ادامه داد: اختلاف قیمت کارخانه تا بازار ناشی از عرضه کم خودرو و افزایش تقاضا به دلیل گرایش سیل نقدینگی به سمت بازارهای طلا، سکه، ارز و خودرو است.

   #افزایش قیمت #خودرو