تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
معصومه آقاپور علیشاهی
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، تنقیح قوانین، نظارت و واگذاری پروژه های سینمایی به بخش خصوصی را از جمله راهکارهای ایجاد شفافیت مالی در سینما و تبدیل آن به صنعتی سوده دانست.

معصومه آقاپور علیشاهی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت شفافیت مالی در پروژه های سینمایی به منظور دستیابی به توسعه و سرمایه گذاری در این حوزه، گفت: این موضوع را باید از دو منظر پیگیری کرد ابتدا از منظر اقتصاد فرهنگی چراکه این نوع از اقتصاد در جامعه ایران نه به لحاظ علمی و نه عملی جدی گرفته نمی شود در حالی که اقتصاد فرهنگ از سال 1990 در کشورهای توسعه یافته علاوه بر تدریس مورد توجه دولت و سرمایه گذاران نیز قرار گرفته است.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: علم، تخصص و بسترهای لازم توسعه اقتصاد فرهنگ در ایران وجود ندارد، بنابراین نمی توان انتظار داشت پروژه های سینمایی یا هر پروژه دیگر فرهنگی و هنری، اقتصادی و سرمایه ای شوند.

وی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خواست در این راستا ابتدا تنقیح قوانین کرده و قوانین دست و پا گیر را که حتی یکدیگر را نقض می کنند حذف و اصلاح کنند و اضافه کرد: درواقع قوانین باید با توجه به تغییرات فرهنگی جامعه به روز شوند.

آقاپورعلیشاهی با بیان اینکه دولت فعالیت در عرصه فرهنگی و هنری را به بخش خصوصی بسپارد و به نظارت قانع باشد، اضافه کرد: البته نظارت با مچ گیری تفاوت دارد که متاسفانه آنچه بیشتر در حوزه فرهنگ مشاهده می شود مچ گیری است تا نظارت.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: تنقیح قوانین و نظارت و واگذاری پروژه های سینمایی به بخش خصوصی از جمله راهکارهای ایجاد شفافیت مالی در پروژه های سینمایی و تبدیل سینما به صنعتی سوده و اقتصادی به شمار می آیند./

پایان پیام

   #بخش خصوصی #سینما #کمیسیون فرهنگی مجلس #کمیسیون اقتصادی مجلس

محتوای خبر «علم و بستر توسعه اقتصاد فرهنگ در ایران وجود ندارد/ شفافیت مالی در پروژه های سینمایی ایجاد شود» را در سایت «خانه ملت» ببینید