تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
هم زمان با برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو شیراز سایپا محصول جدید خود به نام زوتی T600 را معرفی کرد.
پیش از این، این گروه خودروسازی اعلام کرده بود که قصد دارد در این نمایشگاه حضوری فعال داشته باشد و در همین راستا نیز به همراه چهارده نمایندگی خدمات فروش و پس از فروش خود در استان فارس در هفدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو شیراز شرکت کرده است.
زوتی T600 به عنوان یک کراس اوور چینی مونتاژی توسط سایپا به یک موتور توربو چهار سیلندر 16 سوپاپ با حجمی برابر با 2 لیتر مجهز بوده که حدودا 188 اسب بخار قدرت و 250 نیوتون متر گشتاور را تولید می کند. این خودرو در ابتدا با یک موتور 1.5 لیتری توربو 160 اسب بخاری در چین عرضه شد که یک سال بعد نسخه کنونی جایگزین آن شد. گیربکس 5 سرعته دستی و یا 6 سرعته اتوماتیک دوکلاچه جعبه دنده هایی اند که برای این خودرو مطرح می شوند. این گیربکس ها توان موتور را به چرخ های جلو منتقل می کنند.
بنا به گفته ها 200 کیلومتر بر ساعت حداکثر سرعتی است که برای T600 در نظر گرفته شده و این خودرو می تواند شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت را در کمتر از 9.5 ثانیه ثبت کند.
زوتی T600

زوتی T600

در مورد مصرف سوخت زوتی T600 گفته شده که این خودرو طبق نمودار سیکل ترکیبی در مجموع صدکیلومتر مسیر شهری و اتوبان، برابر با 8.2 الی 8.5 لیتر بنزین می سوزاند و از طرف دیگر نیز استاندارد آلایندگی آن نیز یورو5 است. باک 60 لیتر این خودرو می تواند به راحتی پاسخگوی نیاز خریداران آن باشد.
مرکز تست تصادف و حوادث جاده ای چین (C-NCAP) در سال 2012، به زوتی T600 چهار ستاره از پنج ستاره ایمنی را داد که همین موضوع گواه ایمنی نسبتا خوب این کراس اوور است.
امکانات ایمنی ای نظیر سیستم های ترمز BOS، EBD و ABS، سیستم های پایداری (ESC, TCS, BA, HAC, TPMS)، فرمان برقی، کروز کنترل، ترمز پارک برقی، شش کیسه هوا، دوربین 360 درجه، سنسور پارک عقب و امکانات رفاهی چون سقف پانارومیک، استارت دکمه ای، تودوزی چرم، اتوهلد، مانیتور، سیستم تهویه دوگانه اتوماتیک، سنسور نور، چراغشوی، نور زنون، قفل کودک، رهیاب ماهواره ای، بلوتوث، شش بلندگو و ... برای زوتی T600 در نظر گرفته شده است.

   #خودرو #نمایشگاه #کراس اوور #چین #شیراز #نمایشگاه بین المللی #سایپا #استان فارس #استاندارد #نمودار

محتوای خبر «زوتی T600؛ کراس اوور جدید سایپا» را در سایت «خودرو بانک» ببینید