تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
رئیس اتحادیه لوازم یدکی خودرو استان یزد گفت: اعتراضات میدانی نه تنها کمکی به تحقق مطالبات نمی کند بلکه با ایجاد جو روانی و متشنج تلاطم بازار را بیشتر می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رئیس اتحادیه لوازم یدکی خودرو استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در رابطه با مشکلات و اعتراضات صنفی کامیونداران گفت: موضوع گران شدن لوازم یدکی خودرو اختصاص به کامیون ها و خودروهای سنگین ندارد بلکه گران شدن کلی در این صنف به علت نواسات بازار ارز بوده است.

**گران شدن لوازم یدکی خودرو سراسری است

«محمدصادق رادخواه» با بیان اینکه چندماهی است هیچگونه لوازم یدکی از سوی بنک داران تهران به فروش نرسیده است، گفت: بازار پس از افزایش قیمت تقریباً دو برابری در حال حاضر ثبات دارد اما متاسفانه فروش از سوی تهران انجام نمی شود.

وی ادامه داد: بنده خودم فروشنده لوازم یدکی هستم اما حدود 3 ماهی است که هیچگونه خریدی از تهران انجام نداده ام.

رئیس صنف لوازم یدکی خودرو با اشاره به نظارت کامل بر بازار یزد گفت: عمده فروشان لوازم یدکی خودرو در یزد باید اجناس خود را با سود 4 درصدی و خرده فروشان با سود 15 درصدی به فروش برسانند و هر گونه قیمت اضافه بر این موارد تخلف بوده و با آن به شدت برخورد خواهد شد.

**اعتصاب و اعتراض تلاطم بازار را بیشتر می کند

وی در پاسخ به عدم فروش لوازم توسط برخی لوازم فروشان، اذعان داشت: با هرگونه احتکار و عدم فروش نیز برخورد قانونی خواهد شد لذا مردم در صورت مشاهده احتکار یا گران فروشی با ارائه فاکتور خرید شکایت خود را اعلام کنند.

رادخواه در پایان گفت: راه پیگیری خواسته ها اعتصاب و اعتراض نیست بلکه مطالبه گری در مسیر قانونی و منطقی است چراکه اعتراضات میدانی نه تنها کمکی به تحقق مطالبات نمی کند بلکه با ایجاد جو روانی و متشنج تلاطم بازار را بیشتر می کند.

انتهای پیام/

   #خودرو #کامیون #احتکار #گران فروشی #افزایش قیمت

محتوای خبر «گرانی لوازم یدکی مختص کامیون ها نیست/مسیر قانونی و منطقی؛ راه درست مطالبه گری» را در سایت «دانا» ببینید