تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
چهار میلیارد نفر در جهان کاربر اینترنت هستند

اقتصاد ایران: براساس یک بررسی منتشر شده، در حال حاضر بیش از 4 میلیارد کاربر اینترنت در سطح جهان وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران،براساس اطلاعات منتشر شده توسط سایت «wearesocial»، در حال حاضر بیش از 4 میلیارد کاربر اینترنت در سطح جهان وجود دارد.

بر این اساس تعداد کاربران اینترنت در جهان تا ابتدای سال 2017 از رقم 4 میلیارد کاربر عبور کرد و اکنون بیش از 60 درصد از جمعیت جهان آنلاین بوده و به اینترنت دسترسی دارند.

کاهش قیمت اینترنت و افزایش درآمد مردم جهان در سال 2016 باعث شده تا بیش از 700 میلیون نفر از مردم جهان به اینترنت 500 مگابایتی به طور متوسط در ماه دسترسی پیدا کنند.

در همین حال تعداد کاربران خارج از محیط 3G و 4G به 1.6 میلیارد نفر رسیده که در مقایسه با رقم 2 میلیارد در سال 2014، رقم جدید 1.6 نشان دهنده بهبود ارتباطاتی در حوزه پهنای باند موبایل محسوب می شود.

از سوی دیگر پیش بینی شده است که بیش از 500 میلیون نفر از مردم هند در سال 2017 آنلاین شدند که 400 میلیون نفر از آن ها از طریق موبایل به اینترنت دسترسی داشته اند؛ در حال حاضر 350 میلیون هندی اینترنت دارند که 152 میلیون از آن ها کاربران موبایل هستند.

در آمریکا و اروپا 78 درصد مردم کاربر تلفن همراه هستند و 69 درصد جهان تحت پوشش خدمات نسل سوم تلفن همراه قرار دارد؛ اما این خدمات تنها در 29 درصد مناطق روستایی ارائه می شود.

در حال حاضر بیش از 3 میلیارد نفر در سراسر جهان در هر ماه از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند؛ 9 تا 10 نفر از این کاربران از طریق دستگاه های تلفن همراه خود به فضای مجازی دسترسی دارند.

بیش از 200 میلیون نفر اولین دستگاه تلفن همراه خود را در سال 2017 به دست آوردند و دو سوم از 7.6 میلیارد نفر در جهان اکنون تلفن همراه دارند.

   #اینترنت #کاربران اینترنت #فضای مجازی #هند

محتوای خبر «چهار میلیارد نفر در جهان کاربر اینترنت هستند» را در سایت «اکو نیوز» ببینید