تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
معضل مهاجرت خیاط های افغانی از ایران به ترکیه / سوله های تولید پوشاک از خیاطان حرفه ای تهی شده اند هادی حسین پور می گوید امسال به دلیل نوسانات ارز و کاهش ارزش ریال، با معضل مهاجرت خیاط های افغانی از ایران به مقصد ترکیه مواجه هستیم.

سرویس مد و لباس هنرآنلاین: هادی حسین پور مدیرعامل شرکت "فرح فرم ایرانیان" است و از سال 89 یک مجموعه مستقل و تخصصی برای تولید مانتو اداری راه اندازی کرده است.

او درباره روند فعالیت مجموعه خود در شرایط فعلی اقتصادی به خبرنگار هنرآنلاین گفت: همچنان مشکلات پرداخت مالیات، عدم کنترل قاچاق پارچه و پوشاک و همچنین نبود خیاطان حرفه ای برای همکاری با ما تولیدکنندگان پوشاک از جمله معضلات است و با توجه به بحران اقتصادی کشور، نه تنها شرایط ما از سال گذشته بهتر نشده که روزبه روز بر مشکلات ما افزوده می شود.

حسین پور با اشاره به تداوم مشکل نبود خیاط حرفه ای در سوله ها و کارخانه های تولید پوشاک اظهار داشت: شاید تا سال گذشته یکی از مسائل حوزه فعالیتی ما، حضور خیاطان افغانی در جمع کارکنان بود اما متأسفانه امسال و به دلیل نوسانات ارز و کاهش ارزش ریال، با معضل مهاجرت همان خیاط های افغانی از ایران به مقصد ترکیه مواجه هستیم.

مدیرعامل شرکت "فرح فرم ایرانیان" گفت: چندی پیش طی مذاکراتی تصمیم به راه اندازی یک سوله در دانشگاه آزاد اسلامی گرفتیم و بلافاصله برای تجهیز این مجموعه اقدام به خرید ابزار و امکانات لازم جهت تولید کردیم اما شاید باورش کمی سخت باشد که نبود خیاط حرفه ای موجب شده که تاکنون این مجموعه کار خود را آغاز نکند.

او در ادامه به یکی از مشکلات تولیدکنندگان پوشاک اشاره و بیان کرد: نبود کارشناسان تخصصی امور دارایی در سازمان مالیاتی کشور موضوع دیگری است که همه ما تولیدکنندگان از آن رنج می بریم. متأسفانه افرادی که مسئول بررسی اظهارنامه های مالیاتی ما هستند با روند کاری، دغدغه ها و معضلات فعالان صنعت نساجی و پوشاک آشنا نیستند.

حسین پور با طرح مثالی دراین باره توضیح داد و گفت: به عنوان مثل قراردادهایی که پیش از سال جهت تولید لباس فرم با مراکز مختلف داشته ایم با گرانی پارچه و دو برابر شدن قیمت آن در سال جدید لطمه بزرگی به ما زد اما اداره دارایی به هیچ عنوان اسناد و مدارک ما در ارتباط با زیان به وجود آمده را پذیرا نیست اما اگر کارشناسی از حوزه خودمان در این بخش حضور داشت شاید با درک این مشکل کمکی حمایتی را متوجه ما تولیدکنندگان متضرر می کرد.

مدیرعامل شرکت "فرح فرم ایرانیان" در خاتمه گفت: همه ما تولیدکنندگان در ایران با لفظ مؤدیان محترم فراخوانده می شویم، اما حداقل حمایتی برای بقا در شرایط نابسامان اقتصادی از ما نمی شود و تنها امید به آینده و ترس از دست دادن سالیان سال نتیجه تلاش گذشته موجب شده که از عرصه کنار نرویم.

   #ترکیه #سازمان مالیاتی #دانشگاه آزاد

محتوای خبر «معضل مهاجرت خیاط های افغانی از ایران به ترکیه / سوله های تولید پوشاک از خیاطان حرفه ای تهی شده اند» را در سایت «هنرآنلاین» ببینید