تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
حجت الاسلام و المسلمین حسینی خراسانی

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد حسینی خراسانی، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در خراسان شمالی، با اشاره به رسالت خطیر طلاب در جامعه امروز، اظهار داشت: طلاب شاگردان مکتب امام صادق (ع) و سربازان حضرت ولی عصر (عج) هستند و باید به رسالت خطیر خود واقف باشند.

اعضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حوزه با تأکید بر اهمیت زمان شناسی و مخاطب شناسی از سوی طلاب و روحانیان، تصریح کرد: کسی که به زمانش عالم و آگاه باشد مورد هجمه شبهه ها، اندیشه های انحرافی و افکار غلط و القائات مسموم قرار نمی گیرد.

وی افزود: اگر کسی به زمان خود آشنا نباشد و زمان خود را نشناسد بدون شک مورد هجمه قرار می گیرد و شبهه ها و اندیشه ها و افکار انحرافی و التقاطی به او هجمه آورده و حمله ور می شوند و در تحیر و سرگردانی و تردید گرفتار می شود، نتیجه این می شود که چنین فردی در تشخیص حق از باطل و شناخت راه از بیراهه دچار مشکل می شود.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی خراسانی خاطرنشان کرد: برای اینکه ما طلبه ها درست انتخاب کرده و تصمیم بگیریم، به درستی مسیر را بپیماییم، با موفقیت به مقاصد خود رسیده و با شتاب قله ها را فتح کنیم باید زمان را به درستی بشناسیم.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: مقصود از شاخت زمان، شناخت اهل زمان و شرایط زمانی و جریان های زمانه است؛ زیرا خود زمان چیزی برای شناخت نیست و عالم به زمان کسی است که روزگار خود را می شناسد، یعنی اهل زمان و زمانه را بشناسد.

استاد حوزه علمیه قم اظهار کرد: طلبه و روحانی باید بداند در میان چه افرادی و با چه گروه هایی زندگی می کند، مردم هر جامعه صاحبان چه فکر و اندیشه ای هستند، چه اهداف و مقاصد و توانمندی هایی دارند، دارای چه علم، صنعت و تکنولوژی و فناوری هستند و چه نقیصه ها و کمبودهایی دارند.

وی افزود: وقتی انسان زمان شناس می داند در کجا قرار دارد، می داند با چه کسی چه تعامل و ارتباطی داشته باشد، با چه گروه و جمعیت و کشور و ملتی ارتباط داشته باشد یا نداشته باشد و ارتباط او در چه حدی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی خراسانی در پایان گفت: زمان شناسی و شناخت شرایط و مقتضیات زمان و اهل زمان و دانستن و نیازها، مطالبات، اشکالات و کاستی های زمان شرط اساسی موفقیت یک انسان و جریان به ویژه موفقیت یک طلبه و روحانی و حوزه علمیه است.

انتهای پیام/

سفارش آنلاین انواع آگهی ها


   #حوزه علمیه #روحانی #خبرگان رهبری #خراسان

محتوای خبر «زمان شناسی شرط اساسی تاثیرگذاری حوزه و روحانیت است» را در سایت «قم پرس» ببینید