تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
۱۵ آتشفشان فعال که دیدن آنها را نباید از دست بدهید (قسمت اول)

اگر به دنبال سفر ماجراجویانه هستید در این مقاله با ۱۵ آتشفشان فعال که می توانید از آن ها بالا بروید آشنا شوید.

مقاله های مرتبط:

در طول صد ها هزار سال، فعالیت های ایتالیا قرار دارد.

کوه اتنا علاوه بر اینکه بیش از هر آتشفشانی که در تاریخ ذکر شده، فوران کرده است (اولین فوران ثبت شده آن مربوط به سال ۴۲۵ قبل از میلاد مسیح است)، بلکه رکورد فوران مکرر در جهان را نیز دارا است.

ساکنین نزدیک کوه اتنا علیرغم حجم بالای فعالیت های آن، تقریبا در امان هستند. برای بازدید از این آتشفشان، رانندگی کنید و یا سوار اتوبوس از ایستگاه راه آهن کاتانیا شوید و در محوطه پارکینگ هتل آری فوجو ساپینزا (Rifugio Sapienza) پیاده شوید.

سپس با یک ماشین کابلی به ایستگاه کوه اتنا بروید؛ وقتی به آنجا رسیدید، از هر مسیری که دوست دارید به قله این آتشفشان صعود کنید.

۲. گواتمالا؛ پاکایا (Pacaya)

۱۵ آتشفشان فعال که دیدن آنها را نباید از دست بدهید

گواتمالا، حدودا دو ساعت با ماشین از آنتیگوا فاصله دارد و کوهنوردی در آن با حضور یک راهنما بسیار آسان است.

شما می توانید در مرکز بازدیدکنندگان یک راهنما استخدام کنید و یا به یک تور که از آنتیگوا حرکت می کند، ملحق شوید. اگر راه رفتن در مسیر پیاده روی نسبتا شیبدار به نظر مشکل و پر زحمت می آید، انتخاب اسب نیز با پرداخت هزینه ۳۳۰ کوئتزول (حدودا ۴۰ دلار) از گزینه های شما است.

حتما در کوله پشتیتان برای مسیر، شکلات و بیسکویت بگذارید. راهنمای تور نیز به شما مارشمالو م یدهد تا بتوانید آن را روی فومارول های آتشفشانی کباب کنید و از خوردن آن ها لذت ببرید.

۳. ژاپن؛ کوه آسو (Mount Aso)

۱۵ آتشفشان فعال که دیدن آنها را نباید از دست بدهید

ژاپن)، قرار دارد. کالدرا یا همان دهانه آن با قطر ۱۶ مایل (۲۵٫۸ کیلومتر) و محدوده ۸۰ مایلی (۱۲۸٫۸ کیلومتری)، یکی از بزرگ ترین ها در جهان است.

پنج قله آتشفشانی در این کالدرا پیدا می شود؛ یکی از آن ها، کوه ناکاداکی (Mount Nakadake)، یک آتشفشان فعال است که قله آن ارتفاعی معادل ۴۹۰۰ فوت (۱۴۹۳ متر) دارد.

شما برای رسیدن به دهانه کوه ناکاداکی از ایستگاه جی آر آسو در شهر آسو، کوماموتو (Kumamoto) در ژاپن سوار اتوبوس و در ایستگاه آسوسان نیشی (Asosan Nishi)، پیاده شوید. سرویس راه طنابی (The Ropeway) از ایستگاه، اخیرا غیر فعال شده است، اما نگران نباشید، تنها با ۳۰ دقیقه پیاده روی به نقطه شروع صعود خواهید رسید. یکی دیگر از روش های رسیدن به محوطه پارکینگ در نزدیکی دهانه، رانندگی است (اما باید آمادگی پرداخت عوارض های جاده را داشته باشید).

در حین بازدید از فیلیپین با ارتفاع ۲۴۶۳ متر از دهه ۱۶۰۰ تاکنون حدودا ۵۰ بار فوران کرده و تاریخ آخرین فوران آن، ژانویه ۲۰۱۸ (دی ماه ۱۳۹۶) است.

مسیر کوهستانی مایو، آسان نیست. گروه مسیرهای ماجراجویانه (Trail Adventours) نمره ۷ از ۱۰ را برای سطح سختی این مسیر دو روزه به آن داده اند (البته شاید شما بخواهید در سه روز صعود کنید).

اگر این آتشفشان را برای دیدن انتخاب کرده اید، به شهر لگاسپی (Legaspi) در استان آلبی (Albay) بروید و از آنجا از مسیر بویوهان (BUYUHAN) در بویوهان و یا از مسیر بوآنگ (BUANG) در تاباکو (Tabaco) صعود خود را آغاز کنید.

۵. ایالات متحده آمریکا؛ کوه سنت هلن (Mount St. Helens)

۱۵ آتشفشان فعال که دیدن آنها را نباید از دست بدهید

ایالات متحده آمریکا است. این کوه با ارتفاع ۸۳۰۰ فوتی (۲۵۳۰ متر) به کوهنوردان بیش از ۲۰۰ مایل (۳۲۲ کیلومتر) مسیر پیشنهاد می دهد؛ جایی که شما طیف گسترده ای از نقاط دیدنی مورد علاقه در میان سنگ و خاکستر را پیدا خواهید کرد، چشم اندازهایی چون پارک ملی نیوزیلند و یک منطقه میراث تاریخی یونسکو، از مسیر کوهنوردی از گذرگاه تونگاریرو آلپین ( Tongariro Alpine Crossing) میسر است.

این کوهنوردی تک مسیره ۱۲ مایلی (۱۹ کیلومتر) که به عنوان یکی از بهترین روزهای کوهنوردی در نیوزیلند به ثبت رسیده است، شما را از میان چشم اندازهای بدیع آتشفشانی مانند دریاچه های کراتر، دره های یخچال طبیعی و جریان های باستانی گدازه ها به قله می برد.

رسیدن به گذرگاه تونگاریرو، هفت تا هشت ساعت زمان می برد اما اگر می خواهید به قله ناروهوی برسید برای صعود از مسیر سنگی و شیبدار، سه ساعت دیگر در نظر بگیرید.

۷. ایتالیا؛ کوه وزوویوس (Mount Vesuvius)

۱۵ آتشفشان فعال که دیدن آنها را نباید از دست بدهید

شاید معروف ترین آتشفشان کشور ایتالیا، کوه وزوویوس یا ناپل، این کوه را به یکی از خطرناک ترین آتشفشان های جهان تبدیل کرده است.

پارک ملی وزوویوس (Vesuvius National Park)، نه مسیر مختلف برای پیشنهاد دادن به مبتدیان و کوهنوردان حرفه ای دارد. بر طبق گزارشات مجله ایتالیا، در حالی که مسیر شماره ۵، کوهنوردی به گرن کونو (Big Cone)، محبوب ترین مسیر در میان بازدیدکنندگان است، اما بهترین مناظر پارک را می توانید در مسیر قابل کنترل شماره ۴ مشاهده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی این پارک ملی مراجعه کنید.

   #اتوبوس #رانندگی #ژاپن #مقاله #عوارض #استخدام #قطر

محتوای خبر «۱۵ آتشفشان فعال که دیدن آنها را نباید از دست بدهید (قسمت اول)» را در سایت «کجارو» ببینید