تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

رسانه کلیک – مدیر ارشد استودیوی لهستانی «سی دی پروجکت رد» اخیرا به صورت رسمی ساخت و توسعه نسخه بعدی بازی The Witcher را تایید کرد که البته این عنوان به نام The Witcher 4 شناخته نمی شود.

پس از اینکه داستان و ماجراجویی شخصیت دوست داشتنی گرالت (Geralt) در نسخه سوم بازی ویچر به پایان رسید، عده ای بر این باور بودند که باید با این مجموعه پرطرفدار خداحافظی کرد و آینده این فرانچایز در هاله ای از ابهام قرار داشت. هرچند، اعضا و مدیران استودیوی لهستانی «سی دی پروجکت رد» (CD Projekt Red) در جلسه ها و گفت و گوهای مختلفی به نحوی به ساخت و توسعه نسخه بعدی بازی The Witcher اشاره کرده اند، اما با این وجود، تا به امروز هیچ خبر و جزئیات رسمی و دقیقی از ماجراجویی بعدی این مجموعه در دست نبود.

اما بر اساس مصاحبه اخیر مدیر ارشد استودیوی سی دی پروجکت رد، آقای آدام کسینسکی (Adam Kiciński)، با وب سایت معتبر بانکیئر (Bankier)، به نظر می رسد پایان ماجراجویی شخصیت گرالت به معنی پایان کار و فعالیت مجموعه ویچر نیست و این سری بدون وجود قهرمان اصلی خود بار دیگر به میادین بازمی گردد.

آقای آدام کسینسکی در این گفت و گو اشاره کرد که استودیوی معروف سی دی پروجکت رد با وجود اینکه تمام تمرکز و نیروی خود را بر روی ساخت بازی Cyberpunk 2077 قرار داده، لیکن به دنبال توسعه نسخه بعدی بازی The Witcher نیز است تا در آینده نسخه های مختلفی از این فرانچایز را به دست طرفداران و بازیکنان برساند.

البته، وی خاطرنشان کرد که بنا به دلایل کاملا مشخص و بدیهی، نام این عنوان The Witcher 4 نخواهد بود. هرچند، تاکنون هیچ نام جایگزینی برای نسخه بعدی بازی The Witcher انتخاب و اعلام نشده و ظاهرا هنوز فاصله زیادی تا آغاز فرآیند ساخت کامل این اثر فاصله داریم. موضوعی که استودیو سی دی پروجکت رد به آن معروف است و یکی از ویژگی های اصلی و مهم آن ها، طولانی بودن فرآیند و روند ساخت یک بازی ویدیویی است.

کسینسکی در خصوص عدم استفاده از عدد 4 برای نام گذاری نسخه بعدی بازی The Witcher توضیح داد:

سه نسخه ابتدایی بازی ویچر یک سه گانه را تعریف می کردند. بنابراین، ما به همین راحتی نمی توانیم نام نسخه بعدی این سری را The Witcher 4 بگذاریم.

در ادامه، وی برای جلوگیری از انحرافات نظر بازیکنان و هواداران در خصوص این مجموعه وارد جزئیات شد و اطلاعات بیشتری در این باره ارائه کرد. به گفته ایشان، عدم استفاده از عدد 4 برای نام گذاری نسخه بعدی سری ویچر به معنی تغییر کلی جهان این فرانچایز نیست و سازندگان با وجود پایان ماجراجویی گرالت، قصد ندارند که دنیا و جهان سری ویچر را به کلی ترک کنند.

آقای آدام کسینسکی در این راه می گوید:

البته این بدان معنا نیست که ما جهان و دنیای سری The Witcher را که چندین سال برای خلق آن تلاش کردیم، به کلی ترک کنیم! این مجموعه از دو مجموعه هایی است که فعالیت استودیوی ما در آینده را شکل می دهد. متاسفانه، در حال حاضر نمی توانم اطلاعات و موارد دیگری را با شما به اشتراک بگذارم.

شکی نیست که این خبر برای طرفداران و هواداران مجموعه ویچر یک خبر بسیار خوب و خوش آیندی است، اما با توجه به سوابق پیشین استودیوی سی دی پروجکت رد، به نظر می رسد این عنوان ویدیویی مورد انتظار به این زودی ها ساخته و عرضه نمی شود. مخصوصا آنکه این استودیوی بازی سازی هم اکنون مشغول ساخت بازی Cyberpunk 2077 است و بیشترین وقت و برنامه خود را بر روی توسعه این بازی متمرکز کرده است.

نسخه بعدی بازی The Witcher

نکته قابل توجه این است که با وجود گذشت بیش از شش سال از زمان معرفی بازی Cyberpunk 2077، این عنوان همچنان مراحل ساخت و توسعه خود را طی می کند و تا به این امروز هیچ تاریخ انتشار دقیق و مشخصی ندارد. مراحل ساخت بازی به قدری طولانی است که برخی از تحلیل گران معتقد هستند که این عنوان تا پیش از سال های میلادی 2020 و 2021 عرضه نخواهد شد. هرچند، سازندگان دلیل اصلی پروسه طولانی مدت ساخت بازی را خلق یک IP کاملا جدید می دانند که این دلیل با توجه به صحبت های اخیر آقای آدام کسینسکی، برای توسعه نسخه بعدی The Witcher صادق نیست.

در همین رابطه، بهتر است بدانید چند روز گذشته، صداپیشه شخصیت گرالت، آقای داگ کوکر (Doug Cocker)، در جریان گفت و گویی از نظر شخصی خود درباره شخصیت اصلی نسخه بعدی این مجموعه سخن گفت. به عقیده وی، در نسخه های بعدی سری ویچر شخصیت سیری (Ciri) می تواند جایگزین مناسبی برای شخصیت و قهرمان دوست داشتنی ما یعنی گرالت باشد. در ادامه، داگ کوکر متذکر شد که هیچ اطلاعی از برنامه های استودیوی سی دی پروجکت رد ندارد و انتخاب سیری (Ciri) به عنوان شخصیت اصلی بازی تنها نظر شخصی وی است.

به هر حال، هرچند زمان زیادی به انتشار نسخه بعدی سری ویچر باقی مانده است و مطابق پیش بینی ها، ممکن است این عنوان حتی در نسل نهم کنسول ها به بازار عرضه شود، اما تایید رسمی ساخت آن توسط استودیوی سی دی پروجکت رد می تواند خبر خوشحال کننده ای برای علاقه مندان به دنیای ویچر و ماجراجویی های آن محسوب شود.

نسخه بعدی بازی The Witcher

در حال حاضر، آخرین نسخه از مجموعه ویچر تحت عنوان The Witcher 3: Wild Hunt در تاریخ 29 اردیبهشت ماه سال 94 (19 می سال میلادی 2015) بر روی کنسول های نسل هشتم دو شرکت سونی و مایکروسافت یعنی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و همچنین رایانه های شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز منتشر شد.

از طرفی دیگر، مورد انتظارترین و جدیدترین اثر ویدیویی شرکت نامدار سی دی پروجکت رد به نام Cyberpunk 2077 در تاریخ نامشخصی بر روی پلتفرم های مذکور عرضه می شود. گفتنی است؛ این عنوان ویدیویی با حضور قدرتمند در مراسم E3 سال جاری میلادی توانست دو جایزه شایسته ترین بازی از نظر گرافیک بصری و نوآوری را در مراسم Game Critics Awards 2018 از آن خود کند.

حال در پایان این خبر، دیدگاه شما در خصوص نسخه بعدی بازی The Wicther چیست؟ شما چه انتظاراتی از این عنوان ویدیویی دارید؟ به نظر شما، کدام یک از شخصیت های بازی جای خالی گرالت را پر خواهد کرد؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

   #پلی استیشن #ویندوز #سیستم عامل #رایانه #ایکس باکس

محتوای خبر «ساخت نسخه بعدی بازی The Witcher رسما تایید شد» را در سایت «کلیک» ببینید