تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
ساکنان خان الأحمر: تصمیمی برای مهاجرت نداریم؛ گزینه ما مقاومت است ساکنان الخان الأحمر در قدس اشغالی تاکید کردند که تصمیمی برای مهاجرت از این منطقه ندارند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، ابراهیم خمیس ابوداهوک از مسئولان محلی منطقه "الخان الأحمر" در قدس اشغالی گفت که تصمیم ساکنان الخان الأحمر در قدس اشغالی واضح و روشن است یا اینکه در سرزمینشان زندگی کنند و یا اینکه بمیرند و هیچ گزینه دیگری به جز این ندارند.

وی در گفت وگو با فلسطین الیوم اظهار داشت: ما تصمیم گرفتیم که از اینجا مهاجرت نکنیم، مگر اینکه ما را به سرزمین اصلیمان در النقب بازگردانند.

ابوداهوک اظهار داشت: ما در سال 1948 میلادی از النقب مهاجرت کردیم و از آن زمان تاکنون در الخان الأحمر زندگی می کنیم و زندگیمان را با رنج و سختی ساختیم و امروز رژیم صهیونیستی به دنبال نابودی کامل زندگیمان است.

الخان الأحمر که دروازه شرقی قدس اشغالی به شمار می رود، حدود 350 نفر جمعیت دارد و مردم این منطقه از طریق دامداری و فروش محصولات دامی ارتزاق می کنند.

نظامیان رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه منطقه الخان الأحمر در شمال شرق قدس اشغالی را محاصره و مانع ورود و خروج فعالان به این منطقه شده و این منطقه را منطقه بسته نظامی اعلام کردند.

رژیم صهیونیستی یکشنبه گذشته به منظور فراهم کردن مقدمات کوچاندن اجباری شهروندان فلسطینی در روستاهای الخان الأحمر و تخریب این مناطق، کانکس هایی را در شهرک "العیزریه" در قدس اشغالی نصب کرده است.

انتهای پیام/

  

محتوای خبر «ساکنان خان الأحمر: تصمیمی برای مهاجرت نداریم؛ گزینه ما مقاومت است» را در سایت «تسنیم» ببینید