تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
فرماندار ساری با اشاره به اینکه آتش سوزی مسجد جامع ساری سبب تخریب صددرصدی تاریخ سه هزار ساله این خطه شده است، گفت: اطفاء حریق تا ساعات بامداد جمعه نیز ادامه خواهد داشت.

335642_118.jpg

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، عباسعلی رضایی با اشاره به اینکه هم اکنون به اتفاق مسئولان ستاد مدیریت بحران استان و شهرستان در محل وقوع آتش سوزی است، اظهار داشت: به دلیل عمق بالای فاجعه آتش سوزی نیرو های آتش نشانی از شهر های قائم شهر، نکا، بابل، بهشهر و شهر های همجوار همچنان خود را به محل وقوع آتش سوزی در مسجد جامع ساری می رسانند.

وی با اشاره به بسته شدن خیابان های مرکزی شهر ساری به دلیل انجام عملیات امدادی گفت: نیرو های اورژانس و انتظامی همچنان در محل مستقر هستند تا کار اطفاء حریق با سرعت بیشتری صورت گیرد.

فرماندار ساری با اشاره به اینکه خوشبختانه این حادثه نیم ساعت قبل از نماز مغرب و عشاء صورت گرفته است، تصریح کرد: به دلیل اینکه این آتش سوزی قبل از نماز بوده است خوشبختانه هیچ فردی در موقع آتش سوزی در درون حیاط مسجد و شبستان های مسجد حضور نداشته است.

رضایی با بیان اینکه تاکنون هیچ حادثه ای ناشی از آتش سوزی مسجد جامع ساری گزارش نشده است، بیان کرد: نیرو های آتش نشانی با سرعت بالایی در حال اطفاء حریق هستند که امیدواریم این حادثه آتش سوزی برای آنان مشکل ساز نشود.

به گزارش تسنیم بر اساس مشاهدات عینی خبرنگار تسنیم و گفته های مسئولان و مردم حاضر در محل آتش سوزی تعداد زیادی از مغازه های اطراف مسجد جامع ساری از ناحیه سقف دچار آتش سوزی شدیدی شده که به دلیل بالا بودن عمق آتش سوزی کار اطفاء این واحد ها توسط مردم و نیرو های آتش نشانی شهر های اطراف ادامه دارد.

تعدادی از هیئت امنای مسجد جامع ساری در حاشیه اطفاء حریق در گفتگو با خبرنگار ما با انتقاد از امدادرسانی ضعیف آتش نشانی و دیر رسیدن نیرو های امدادی به محل حادثه گفت: به محض وقوع آتش سوزی که بر اثر پارگی سیم کولر های مسجد جامع که ناشی از گرمای زیاد بوده صورت گرفته و آتش سوزی اولیه به اطلاع مسئولان امر رسیده، اما مسئولان آتش نشانی بعد از حدود ۴۵ دقیقه خود را به محل حادثه رساندند.

به گفته آنان تاریخ سه هزار ساله مازندران کاملا در آتش سوخت و اگر مسئولان زودتر در محل وقوع آتش سوزی حضور می یافتند ممکن بود عمق فاجعه کمتر باشد.

هم اکنون از آنجایی که نیرو های امداد رسانی، آتش نشانی، اورژانس، راهنمایی و رانندگی، هلال احمر و توزیع نیروی برق در مسیر خیابان انقلاب تا میدان امام حسین (ع) و خیابان های منتهی به مسجد جامع ساری در حال اطفاء حریق هستند بسیاری از واحد های کسبی اطراف مسجد جامع که تعدادی از آن ها از صنف طلافروشی بوده و واحد کسبی آن ها طبق روال عصر پنجشنبه ها تعطیل بوده با متوجه شدن آتش سوزی خود را به محل کسب خود رسانده که خوشبختانه هیچکدام از واحد های صنف طلافروشی طعمه حریق نشده است.

بازار شهید رجایی ساری که در محل مسجد جامع ساری شهر ساری نیز قرار دارد و برای ساعتی پیش بسته شده بود هم اکنون فعالیت آن آغاز شده کسب و کار در آن جریان دارد.

   #آتش سوزی #مسجد جامع #آتش نشانی #هلال احمر #امام حسین #مازندران

محتوای خبر «فرماندار ساری: مهار آتش در مسجد جامع ساری ادامه دارد» را در سایت «خبرگزاری دانشجو» ببینید