تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

تویوتا یکی از برندهای مشهور در صنایع خودروسازی و ساخت وسایل نقلیه بر روی زمین، آب و هوا است. این برند ژاپنی تصمیم گرفته کشتی با سوخت هیدروژنی را با نام Energy Observer دور دنیا بچرخاند و در نهایت به ژاپن مرکز بازیهای المپیک ۲۰۲۰ میلادی برساند.

تویوتا یکی از برندهای برتر در مطالعه و توسعه تکنولوژی سوخت هیدروژنی در دنیاست و جالب است بدانید ساخت این کشتی هزینه و زحمت زیادی برای مهندسان باتجربه تویوتا نداشته است. به علاوه حدود ۵۰ درصد از وزن این کشتی توانسته مفید و کاربردی برای تولید انرژی و قدرت واقع شود.

کاپیتان کشتی Energy Observer در مصاحبه مطبوعاتی خود بیان کرد: ما بسیار خوشحال و هیجان زده هستیم که با همکاری تویوتا موتور اروپا (TME) این ماموریت را شروع کردیم و معتقدیم که هیدروژن به عنوان منبع سوخت می تواند انرژی کافی برای به حرکت درآوردن این وسیله نقلیه شود و امیدواریم سال ۲۰۲۰ در توکیو برای بازیهای المپیک حضور داشته باشیم.

مت هریسون، یکی از هیئت مدیره های بخش بازاریابی و فروش تویوتا اعلام کرده که کشتی Energy Observer می تواند یکی از بهترین وسایل نقلیه ای باشد که در آینده تعداد بیشتر آن را در بخش آبی خواهیم دید. این ماموریت توسط تویوتا موتور اروپا پشتیبانی می شود و این پروژه می تواند یک بار دیگر ثابت کند که سوخت هیدروژنی همانند دیگر کاربردهای فوق العاده اش می تواند در بخش آبی نیز مورد استفاده فراوان قرار گیرد.

سال گذشته ماموریت کشتی Energy Observer از فرانسه شروع شده و حالا در دریای مدیترانه حضور دارد و سال آتی در شمال اروپا حضور خواهد داشت و بعد از آن به سمت آبهای آزاد و کشور ژاپن می رود. نظر شما درباره این کشتی با سوخت هیدروژنی چیست؟

   #تویوتا #المپیک #ژاپن #آب و هوا #فرانسه

محتوای خبر «تور گردشگری دور دنیا تویوتا با کشتی سوخت هیدروژنی!» را در سایت «چرخان» ببینید