تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

نیکون به تازگی عضو جدیدی را به خانواده دوربین های Coolpix خود اضافه کرده است. این دوربین که P1000 نام دارد از نوع سوپرزوم بوده و بزرگ نمایی اپتیکال آن ۱۲۵ برابر است.

اگر از عکاسان حرفه ای بپرسید معمولاً به شما خواهند گفت که بهترین نوع زوم، زوم کردن با پاهایتان است. (به سوژه نزدیک شوید.) با این حال گاهی شرایط امکان این کار را از شما خواهند گرفت و بهترین راه استفاده از دوربین های سوپرزوم و یا لنز های غول پیکر است. دوربین عکاسی Coolpix P1000 نیکون یک دوربین نسبتاً کامپکت با بیشتری میزان بزرگ نمایی با لنز ۲۴-۳۰۰۰ میلی متری خود یعنی ۱۲۵ برابر است.

دوربین P1000 درواقع جانشین P900 محسوب می شود که بزرگ نمایی ۸۳ برابری داشت. لنز P1000 البته دیافراگم حداکثری f/8 (در مقابل f/6.5 در P900) را داراست اما این بهایی است که باید جهت چنین بزرگ نمایی فوق العاده ای بپردازید. به هر حال برای چنین فاصله کانونی به یک سه پایه هم نیاز دارید. لنز هر دو دوربین با دیافراگم f/2.8 شروع شده و سنسور آن ها نیز ۱۶ مگاپیکسلی و با اندازه ۲.۳/۱ اینچ است.

در همین خصوص..

سونی دوربین سوپرزوم سایبرشات HX350 را با بزرگنمایی 50 برابر…

سونی دوربین سوپرزوم Cyber-Shot RX10 III را با زوم بیشتر و…

این دوربین بیشتر برای سناریوهایی مثل عکاسی از طبیعت یا آسمان است و می توان با آن به تماشای پرندگان و عکاسی از آن ها نیز پرداخت. P1000 قابلیت فیلم برداری با وضوح 4K و نرخ 30fps را داشته و از یک منظره یاب الکترونیکی OLED بهره می گیرد. این دوربین از عکاسی خام RAW نیز پشتیبانی کرده و می تواند به وسیله بلوتوث و فناوری SnapBridge نیکون تصاویر را انتقال دهد. وزن این دوربین ۱.۴ کیلوگرم اعلام شده و به این ترتیب حمل آن آسان نخواهد بود.

قیمت دوربین Coolpix P1000 نیکومن ۹۹۹ دلار اعلام شده است که برای یک سوپرزوم مبلغ زیادی ست با این حال این بیشتری بزرگنمایی در دوربین های هم رده محسوب می شود. نیکون این دوربین را شهریورماه روانه بازار خواهد کرد.

   #خانواده

محتوای خبر «نیکون دوربین سوپرزوم Coolpix P1000 را با بزرگ نمایی 125x معرفی کرد» را در سایت «فارنت» ببینید