تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
  • اپلیکیشن ها
  • اپلیکیشن ایرانی
  • اپلیکیشن بازی

پازل کلمات در ایران، وضعیتی شبیه به سبک «جورکردنی» (Match 3) در بازارهای خارجی پیدا کرده است؛ همان قدر که عناوین جورکردنی در مارکت های جهانی می فروشند، بازیکن های ایرانی نیز نشان داده اند که حالا حالاها از بازی های کلمات سیر نمی شوند و تقریبا هر عنوانی که به دست شان برسد را نصب می کنند.

بازی شهزاد

استودیوی باران رویا در کارنامه خود بازی های سری سلحشوران را دارد.

ترند بازار ایران دیگر گرافیک الهام گرفته از دهه 60 نیست و در این روزها جایش را به پازل کلمات داده است. در این بین آمیرزا، فندق و کلماتیک پرچمداران ورژن مدرن این سبک هستند و حالا «شهزاد» را هم باید جزئی از این جمع به حساب بیاوریم. بازی موسیقی زیبایی دارد، بیشتر به جنبه آموزشی اهمیت داده و برخلاف عناوین مشابه که روی چالش ذهن تمرکز دارند، هدفش آرامش مخاطب است.

ویژگی هایی که همگی خوب هستند اما هیچکدام بزرگترین برگ برنده شهزاد نیستند؛ بازی های سبک پازل کلمات ایرانی به قدری زیاد شده اند که تعدادشان از دست مان در رفته و شهزاد از این لحاظ اثر خوبی به حساب می آید که با وجود کلون های فراوان موجود در بازار، توانسته یک گیم پلی متفاوت و همچنان سرگرم کننده ارائه بدهد.

در آمیرزا و نمونه های مشابه که همگی الهام گرفته از Word Cookies هستند، کلماتی که پیدا می کنید در خانه هایی جدا از یکدیگر قرار دارند. اما در شهزاد این خانه ها به یکدیگر چسبیده اند و با محیطی جدول مانند رو به رو هستید؛ استودیوی «باران رویا» (DreamRain) برای اینکه عنوانش تفاوت هایی داشته باشد، از Word Cookies Cross الهام گرفته است.

بنابراین بعضی از حروف کلمات، مشترک بوده و به همین خاطر راحت تر می توانید کلمات را بیابید. روش ساخت کلمات نیز مشابه بقیه بازی های هم سبک بوده و تفاوتی در این بخش دیده نمی شود. در هر مرحله از بازی حروفی به بازیکن داده می شود و حالا او باید با آن ها کلمات معنا داری بسازید.

بازی شهزاد

در هر فصل از بازی داستانی کوتاه از هزار و یک شب روایت می شود.

در واقع همه چیز دست به دست هم داده تا یک تجربه آرامش بخش داشته باشید ولی وقتی پست تان به یکی از این مرحله های سخت می خورد داستان عوض می شود. بالاتر نیز گفتیم «کمی» چون ذات جدول مانند شهزاد تا حدودی زهر یافتن کلمات ناآشنا را گرفته و توانسته بازی را ساده تر کند.

شهزاد اگرچه از لحاظ گیم پلی تفاوت هایی با رقبایش دارد ولی در گفت وگویی که با سازنده داشتیم، آن ها عنوان کردند که برنامه های بیشتری برای آینده بازی و حضور ویژگی های متمایزتر دارند. «مسعود عسگریان»، مدیر استودیوی باران رویا، در این رابطه به دیجیاتو می گوید:

در کنار جدول روزانه و رده بندی، بخش چند نفره شهزاد هم فعلا در مرحله تست قرار دارد. این قسمت چندین مود مختلف داشته و با هر کدام از آن ها، بازیکن ها یک تجربه متفاوت خواهند داشت.

شهزاد می توانست اثر بهتری باشد ولی این به معنای کیفیت پایین بازی نیست. همین الان نیز برای کسانی که به دنبال اثری جذاب از سبک پازل کلمات هستند، ساخته باران رویا جزو بهترین گزینه ها به شمار می رود. به خصوص اگر بخش آنلاین بازی راه بیافتد؛ سازنده برنامه های زیادی برای این قسمت دارد و به همراه ذات جدول مانند شهزاد، می تواند به یک برگ برنده بزرگ دیگر تبدیل شود.

با عرضه شهزاد رقابت بین بازی های ایرانی پازل کلمات به دور دوم کشیده شده است. برای بخش آفلاین حالا تمام بازی های معروف خارجی یک نمونه داخلی دارند و اکنون این بخش آنلاین خواهد بود که می تواند مسیر بازی ها را از یکدیگر جدا کند. باید دید در آینده کدام یک از عناوین این سبک عملکرد بهتری در زمینه قسمت چند نفره از خودش به جای می گذارد.

  • شهزاد
  • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • سازنده: باران رویا
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: 38.6 مگابایت

   #اپلیکیشن #بازار ایران #اندروید #آرامش بخش