تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
پول نیوز - علیرضا مهرجو معاون مدیرعامل بانک تجارت در امور استان ها از برنامه این بانک برای بهینه سازی شبکه شعب، کاهش شعب غیرضرور و اصلاح ساختار سازمانی بانک تجارت خبر داد.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، معاون مدیرعامل بانک تجارت در گفت وگویی در این خصوص با اشاره به گستردگی شعب در سراسر کشور به تشریح برنامه های این بانک و لزوم کاهش و بهینه سازی شبکه شعب با هدف چابک سازی و ارائه خدمات ارزنده به مشتریان پرداخت.

مهرجو با اشاره به اینکه موضوع کاهش شعب، بر اساس الزامات مراجع بالادستی و سیاست های داخلی در بانک تجارت صورت می گیرد، گفت: در این راستا باتوجه به تعدد شعب بانک های دولتی، خصوصی و موسسه های مالی و اعتباری و به دلیل حضور و رقابت در بازار فعلی اقداماتی مانند چابک سازی، کاهش هزینه ها و استفاده بهینه از پتانسیل موجود را به عنوان اصلی اساسی سرلوحه برنامه های خود قرار داده ایم.

وی افزود: طی سال های اخیر با توسعه خدمات الکترونیک از جمله پایانه های فروشگاهی، خودپردازها، موبایل بانک، اینترنت بانک و ... ، دفعات مراجعه به شعب بانک ها کاهش یافته و مشتریان بانک ها بیشتر به دنبال خدمات الکترونیک و سرویس های بر خط هستند.

معاون مدیرعامل بانک تجارت با بیان اینکه انتظار به حق سهامداران از این بانک کسب سود است خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این هدف آیتم های مختلفی مطرح شده است که بهینه سازی شعب بانک یکی از موارد تاثیرگذار در سوددهی محسوب می شود. مواردی همچون کاهش هزینه اداری و پرسنلی و استفاده بهینه از نیروی انسانی را می توان از نتایج بهینه سازی شبکه شعب دانست. مهرجو افزود: از سوی دیگر با فروش املاک این شعب، دارایی های ثابت بانک به دارایی مولد تبدیل خواهد شد، در نتیجه افزایش قدرت پرداخت تسهیلات و ارتقای شاخص سوددهی و رضایتمندی صاحبان سهام را رقم خواهد زد.

عضو هیات عامل بانک تجارت با اشاره به برنامه این بانک برای کاهش تعداد شعب تشریح کرد: ادامه این روند در قالب یک استراتژی و در دوره سه ساله (از سال 97 تا 99) اجرائی می شود.

وی افزود: این برنامه، مکانیزم ویژه ای به لحاظ شعب منتخب و نحوه اجرا خواهد داشت و معنای آن صرفا بسته شدن شعب نیست، بلکه احیای مجدد با تغییر مدیریت داخلی و یا محل جغرافیایی و حتی ایجاد شعب جدید با هدف پوشش دهی نیاز مشتریان و افزایش سهم از بازار و در نهایت تکریم ارباب رجوع خواهد بود.

معاون مدیرعامل بانک تجارت در پایان مسیر پیش روی دنیای بانکداری امروز را به سمت کاهش شعب فیزیکی دانست و عنوان کرد: طی سال های آینده توسعه بانکداری الکترونیک در بانک تجارت با پیشرفت فناوری در دنیای بانکداری همگام خواهد بود و بنابراین تعداد شعب با شرایط امروز کاهش خواهد یافت.

   #بانک تجارت #سهامداران #اینترنت