تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
گزارش راهداری درباره تصادف تانکر و اتوبوس مسافری در سنندج نیمه شب سه شنبه ناگهان خبر یک تصادف هولناک در شهر سنندج باعث شد تا بار دیگر ملت ایران داغدار هم وطنان عزیزی بشوند که در این سانحه رانندگی جانشان را از دست دادند. تین نیوز |

نیمه شب سه شنبه ناگهان خبر یک تصادف هولناک در شهر سنندج باعث شد تا بار دیگر ملت ایران داغدار هم وطنان عزیزی بشوند که در این سانحه رانندگی جانشان را از دست دادند.

به گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، در این حادثه که یک تانکر سوخت عراقی با یک دستگاه اتوبوس مسافربری برخورد کرد، 11 نفر کشته و 9 نفر مجروح شدند.

کارشناسان سازمان راهداری پس از حادثه بر سر صحنه حاضر شدند و پس از بررسی دقیق گزارشی کامل درباره این تصادف دردناک ارائه کردند.

براساس این گزارش اتوبوس یادشده که از مبدأ سنندج به مقصد تهران حرکت کرده بود، حدود ساعت سه دقیقه بامداد پس از عبور از عوارضی شهرداری از پایانه خارج می شود و در دوبانده دکتر حسینی شهر سنندج، تانکر تریلر نفت کش ترانزیتی حامل سوخت مازوت با دریافت S.M.R مورخ ۱۳۹۷/۴/۱۹ که از مبدأ کشور عراق در معبر شهری شهرستان سنندج، عازم بندر امام خمینی (ره) بود، به اتوبوس مذکور و چند وسیله نقلیه دیگر برخورد کرد و منجر به بروز حادثه شد.

در اثر برخورد تانکر با اتوبوس مذکور و واژگونی تانکر و جرقه حاصل و انفجار ایجادشده، هر دو خودرو دچار آتش سوزی شدند که بنا بر اعلام اورژانس، متأسفانه منجر به فوت ۱۱ نفر و مجروح شدن ۹ نفر از هم وطنانمان شد که آسیب دیدگان برای مداوا، دریافت خدمات درمانی و طی مراحل درمان به بیمارستان کوثر سنندج انتقال یافتند.

براساس بررسی های صورت گرفته هر دو راننده تانکر و اتوبوس دارای مدارک رسمی و صلاحیت های شغلی لازم بوده اند و وسایل نقلیه مورداشاره نیز دارای معاینه فنی بوده اند.

بر مبنای این گزارش با تشکیل جلسات و نشست های مکرر از نخستین ساعات بروز حادثه با حضور دستگاه های ذی ربط، موضوع در دست بررسی است که با نهایی شدن نتایج، موضوع اطلاع رسانی خواهد شد.

پیش ازاین رئیس پلیس راهور سنندج علت حادثه را ایراد در سیستم ترمز تانکر عراقی و عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه اعلام شده بود.

   #اتوبوس #سنندج #سانحه رانندگی #رانندگی #عراق #شهرداری #خودرو #آتش سوزی