تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
۱۰ مقصد برتر سفر با کمترین تراکم گردشگری

اگر می خواهید از مسیر معمولی گردشگری خارج شوید و یک کاوشگر حقیقی باشید، سفر بعدی خود را به یکی از کشورهایی که تراکم گردشگری بسیار پایین دارند، برنامه ریزی کنید.

مقاله های مرتبط:

کمپانی سفر و گردشگری استرالیایی اینترپید (Intrepid) یک فهرست از مقاصد سفر ماجراجویانه منتشر کرده است که در آن می توانید با کشورهایی که مجموع بازدیدکنندگان از آن ها، کسر کوچکی از جمعیت دائمی آن منطقه را تشکیل می دهند، آشنا شوید. این آمار بر اساس داده های سازمان جهانی گردشگری منتشر شده است.

به طور مثال، کمترین تراکم گردشگری در کشور تانزانیا به چشم می خورد؛ جایی که نسبت گردشگران به جمعیت آن، تنها ۲٫۳۱٪ است.

البته در این لیست کشورهایی چون کرواسی نیز به چشم می خورند که با وجود جمعیت ۴٫۱ میلیون نفری، در سال شاهد حضور ۵۷٫۶ میلیون نفر گردشگر است؛ نسبتی معادل ۱۳۸۰٪.

این مقاله توسط الکس باتلر در تیم لونلی پلنت نوشته شده است.

در ادامه مقاله می خواهیم ۱۰ مقصد گردشگری حاضر در این لیست که نسبت گردشگران به جمعیت آن ها بسیار اندک است را به شما معرفی کنیم.

۱. تانزانیا (۲٫۳۱٪)

تانزانیا

تانزانیا یک مقصد برتر سافاری است

تانزانیا با وجود جمعیت ۵۵٫۶ میلیون نفری، سالانه ۱٫۲۸ میلیون نفر گردشگر به خود می بیند. با وجود اینکه درصد کلی گردشگران در این کشور بسیار اندک است، اما تانزانیا جاذبه های متعدد و فوق العاده ای برای ارائه کردن به مسافران دارد. پاپوآ گینه نو هر سال میزبان ۱۹۸ هزار گردشگر است، تنها کسر کوچکی از جمعیت هشت میلیون نفری آن. البته، با یک پرواز کوتاه از استرالیا به راحتی می توان به این کشور دسترسی داشت.

پاپوآ گینه نو به بازدیدکنندگان این فرصت را می دهد که از شلوغی ها فرار کنند و تجربه ای فراموش نشدنی در مکانی زیبا با کوهستان هایی دست نخورده و جنگل های ابر خیره کننده داشته باشند.

۳. کنیا (۲٫۷۷٪)

کنیا با وجود ۱٫۳ میلیون نفر گردشگر نسبت به جمعیت ۴۸٫۴ میلیون نفری، مانند تانزانیا، کشور همسایه، یک مقصد عالی برای سافاری است اما جمعیت کمی از گردشگران به این منطقه سفر می کنند.

۴. اندونزی (۴٫۴۱٪)

اندونزی

جزیره پادار در اندونزی جذب می کنند، دارای جمعیت ۲۶۱ میلیون نفری هستند. اما با وجود کلانشهر بین المللی مصر به دیلی وجود بی ثباتی در سال های اخیر تنها ۵٫۴ میلیون نفر گردشگر در مقایسه با جمعیت ۹۵٫۷ میلیون نفری به خود دیده است. اما صنعت گردشگری در اینجا در حال برگشتن به جای خود است و مسافرانی که به دنبال مقصدی فوق العاده برای تاریخ غنی، سواحل و غیر هستند، مصر را برای سفر در نظر دارند.

۶. موزامبیک (۵٫۹۵٪)

آفریقایی و ساحلی از مسیر گردشگران دور است؛ این کشور در مقایسه با ۲۸٫۸ میلیون نفر جمعیت آن، تنها ۱٫۷ میلیون نفر گردشگر به خود می بیند. موزامبیک برای کسانی که به دنبال کاوش در سواحل زیبا و آبی شفاف هستند، مقصدی عالی برای سفر به شمار می آید.

۷. ایران (۶٫۱۶٪)

ایران

شیراز، ایران؛ مشهور به مسجد صورتی. عکس از الکساندر مازورکویچ

تنها ۴٫۹ میلیون نفر گردشگر در مقایسه با جمعیت ۸۰ میلیون نفری، هر سال به ایران می آیند. ساکنین ایران به یکی از خونگرم ترین مردمان جهان مشهور هستند. این کشور دارای ساختمان هایی با معماری بینظیر است، چیزی که گردشگران باید به چشم خودشان ببینند.

۸. کلمبیا (۸٫۳۲٪)

کلمبیا، کشوری در آمریکای جنوبی با وجود جمعیت ۴۸٫۶ میلیون نفری، تنها چهار میلیون گردشگر در سال به خود می بیند. اما فراموش نکنید که این کشور خانه سواحل چین در سال میزبان ۱۴۱٫۸ میلیون گردشگر است، اما در مقایسه با جمعیت یک میلیاردی آن، در دهمین رتبه این لیست از نظر تراکم گردشگری قرار گرفته است. چین بسیار گسترده است، بنابراین با رفتن از مسیرهای ناشناخته و جدید، به راحتی می توانید از روبه رویی با جمعیت و یا حداقل، توریست های دیگر اجتناب کنید.

   #گردشگر #چین #مقاله #اندونزی #مصر #استرالیا #کرواسی

محتوای خبر «۱۰ مقصد برتر سفر با کمترین تراکم گردشگری» را در سایت «کجارو» ببینید