تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
شارژر بسیار سریع برای خودروهای برقی ساخته شد

در آلمان؛

شارژر بسیار سریع برای خودروهای برقی ساخته شد

عصر خودرو- یک شرکت خودروسازی شارژری بسیار سریع برای خودروهای الکتریکی ساخته است. با کمک این ایستگاه مدت زمان شارژ برای طی مسافت ۴۰۰ کیلومتر از ۸۰ به ۲۰ دقیقه کاهش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مهر، هنگامیکه شرکت پورش نخستین پارک شارژ خودرو را بیرون دفتر خود در برلین افتتاح کرد، در آنجا شارژهای بسیار سریع 800 ولتی قرار دارند.

اکنون این شارژرها به شبکه برق متصل و آماده استفاده هستند. هرچند هرخودروی الکتریکی قابل شارژ( از برندهای مختلف) و مجهز به سیستم شارژ ترکیبی می تواند از این شارژرها به طور رایگان استفاده کند، اما خودروی آتی این شرکت به نام Taycan با کمک این سیستم می تواند با بیشترین سرعت شارژ شود.

در بیانیه این شرکت آمده است: با توجه به قدرت شارژ (براساس واحد کیلووات) ، مدت زمان شارژ برای طی مسافت 400 کیلومتر بین 40 تا 80 دقیقه است. افزایش ولتاژ تا سطح 800 ولت از مدت زمان شارژ می کاهد. به این ترتیب برای طی مسافت گفته شده فقط به 20 دقیقه شارژ نیاز است.

البته این پارک شارژ در برلین یک برنامه آزمایشی است. پورشه هم اکنون مشغول کار روی یک ایستگاه شارژ سریع دیگر خارج از مقر خود در آمریکا است.

دانلود با کیفیت

   #برلین #خودرو

محتوای خبر «شارژر بسیار سریع برای خودروهای برقی ساخته شد» را در سایت «عصر خودرو» ببینید