تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
معمولا کتابخانه ها وسایل غیر معمول و عجیبی در لای کتاب ها پیدا می شود که مردم به عنوان چوب الف (نشانه کتاب) از آنها استفاده می کنند.
کالباس، برش های پنیر و تیغ اره؛ عجیب ترین چوب الف ها!

به گزارش لیزنا به نقل از گاردین، یک کتابدار آمریکایی از امانت گیران خواسته تا از استفاده از خوراکی های فاسد برای نشانه گذاری صفحات کتاب خودداری کنند اما گزارش هایی از مواد عجیب تر به کار گرفته شده وجود دارد.

پنیری ترین کتابی که تا به حال خوانده اید چیست؟ به گفته هولمز؛ کتابدار واشینگتن دی سی، تا به امروز در کتابخانه اش سه بار «چوب الف پنیری» (استفاده از ورقه های پنیر برای نشانه گذاری صفحات کتاب) پیدا کرده است. او در این مورد از مردم در توییتر درخواست کرده است که: «لطفا دیگر از پنیر به عنوان یک چوب الف استفاده نکنید. ما چوب الف های واقعی را به شما هدیه می دهیم. یا حداقل از یک رسید یا هر وسیله ای به جز چیزهای فاسد شدنی استفاده کنید.»

اما محصولات لبنی بدترین چوب الف های مورد استفاده نبودند. کتابدارانی از سراسر دنیا به درخواست هولمز در توییتر پاسخ داده اندکه از میان حرف های آنها می بینیم کسانی هستند که از پوست موز، کلم بروکلی (که به خوبی کره ای و پخته شده بود)، کالباس و ران مرغ سرخ شده برای نشانه گذاری بین صفحات کتاب استفاده کرده اند. همچنین اقلام غیر خوراکی، اما به همان اندازه احمقانه شامل لگو، گل، پول و یک تیغه اره نیز بدین منظور پیدا شده اند.

به نظر می رسد با گزارش هایی که کتابداران از کشف هایشان داده اند، کالباس فقط قسمت کوچکی از این ماجراست. جاش هناگارن (Josh Hanagarne)، کتابدار، در مطلبی راجع به چیزهای عجیبی که در کتابخانه اش کشف کرده، می نویسد: «یک دسته مو درست مثل همان هایی که یک قاتل زنجیره ای از قربانی اش به برمی دارد»

انجام این تحقیقات مهم من را به یاد چوب الف های فراموش شده ای انداخت که یک وبسایت از چیزهایی که یک کتابفروش به نام مایکل پاپک (Michael Popek) در کتاب های قدیمی می یابد، به عنوان هدیه استفاده می کند. برخی از جالب ترین های آنها عبارتند از: یک گواهی ازدواج در تاریخ 18 اکتبر 1899 که در نسخه ای از کتاب مقدس متعلق به سال 1850 بوده، یافت شده و دیگری دستور پخت سوفله پنیری پیدا شده لای کتاب «چارلز داروین: تکامل و انتخاب طبیعی» است. اما سایت پاپک نیز خود یک چشم انداز جذاب به زندگی مطالعاتی دیگران دارد. تبلیغ سوسک کش که لای کتاب تاریخچه اندیشه ادبیاتی آمریکا (Backgrounds of American Literature Thought) پیدا شده، عکس خانوادگی جا ماده توسط خواننده های قبلی کتاب و کلید کوچک یافت شده در کتاب ترانه های مسیحی بیشه اقیانوس (Ocean Grove Christian Songs) از جمله آنها هستند. این خوانندگان چه کسانی بودند؟ آنها درباره این کتاب ها چه فکری می کردند و در حال حاضر کجا هستند؟

شاید گذاشتن اشیایی مثل دسته مو، برگ درخت یا دستور پخت غذا توجیهی داشته باشد اما مواد غذایی هرگز! مثلا اگر بخواهیم سناریوی گذاشتن یه تکه کالباس را بین صفحات کتاب توجیه کنیم، آن چیزی نیست جز این که فردی مشغول درست کردن و خوردن ساندویچ و کتاب خواندن به طور همزمان است که ناگهان تلفن در اتاق دیگر زنگ می خورد. فرد توجه نمی کند، تلفن دوباره و سه باره زنگ می خورد و او با فکر این که شاید یک تماس اضطراری است به سمت تلفن می رود. در این موقعیت است که تنها اتفاقِ منطقی ممکن است رخ دهد: یک برگ کالباس می پرد لای کتاب!

مترجم: شهرزاد سمر

   #توییتر #ازدواج

محتوای خبر «کالباس، برش های پنیر و تیغ اره؛ عجیب ترین چوب الف ها!» را در سایت «لیزنا» ببینید