تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
تلفن همراه در رانندگی شرکت فناوری" Westcotec" که در زمینه ترافیک های جاده ای در نورفولک انگلستان فعالیت دارد به تازگی سیستم جاده ای جدیدی (Roadside system) طراحی کرده است که میزان استفاده ی رانندگان از تلفن همراه را ارزیابی می کند.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، صحبت کردن با موبایل هنگام رانندگی و نگاه کردن به صفحه ی نمایش نه تنها تمرکز رانندگان را کاهش می دهد، بلکه آنها را از مشاهده فضای روبروی نیز غافل می کند. اپلیکیشن ایمنی رانندگی "EverDrive" نشان داده است که استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی، دومین عادت خطرناک در هنگام رانندگی پس از سرعت است.

بنابر گزارش پایگاه خبری "بی بی سی"، سیستم جاده ای با استفاده از سیگنال های موجود در وسیله نقلیه، یک پیام هشدار فعال کرده که آن را از طریق تلفن همراه ارسال می کند. اگرچه این سیستم، تفاوتی میان استفاده ی مسافران و یا رانندگان از تلفن همراه قائل نمی شود، اما مسئولان ایمنی جاده ای امیدوار هستند که موارد نگران کننده ی ایمنی را به رانندگان یادآوری کند.

علاوه بر این، سیستم جدید می تواند تشخیص دهد که چه زمانی رانندگان از هنزفری و یا بلوتوث استفاده کرده اند، چرا که در این صورت پیام هشدار آن ارسال نمی شود. کریس اسپینکس، یکی از اعضای تیم فروش شرکت Westcotec و رییس پیشین پلیس جاده ای منطقه نورفولک در این باره به مجله " The Times" گفت: "این سیستم برای آموزش دادن و آگاهی بخشیدن به رانندگان طراحی شده است و این شرکت قصد ندارد از تکنولوژی جدید برای تعقیب قانونی افراد استفاده کند."

این در حالی است که سازمان ناظر در بریتانیا (county council) به بی بی سی گفته است که راه اندازی سیستم جادهای برای ضبط شماره های خاص از برنامه های توسعه ی آینده است و به این ترتیب آمار وسایل نقلیه با پلیس به اشتراک گذاشته می شود.

   #رانندگی #هشدار #بی بی سی #بریتانیا #اپلیکیشن

محتوای خبر «میزان استفاده رانندگان از تلفن همراه ارزیابی می شود» را در سایت «ایمنا» ببینید