تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
کانون خبرنگاران نبأ ــ مراسم حدیث حماسه، با حضور جمعی از اعضای محترم یاور نماز و خانواده هایشان با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان در شهرستان فهرج استان کرمان برگزار شد.

حدیث حماسه در فهرج

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ مراسم حدیث حماسه، با حضور جمعی از اعضای محترم یاور نماز و خانواده هایشان با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان و دارالقرآن آیت الله سید جواد حسینی تبریزی خامنه ای در شهرستان فهرج استان کرمان چهارشنبه، 20 تیرماه برگزار شد.

حجت الاسلام علیرضا لطفیان سرگزی، رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی شهرستان فهرج استان کرمان با یاد و خاطره شهید آیت الله علامه محمد علی لطفیان سرگزی گفت: میراث شهید، خاکستر پر و بالی سوخته نیست، میراث شهید پرواز است، دو چیز است که درست در لحظه افتادن بالا می روند، اشک شبانگاه عاشقان عرصه نماز و نیایش و دوم خون شفاف شهیدان.
وی گفت: رزمنده ای که خاطرات خود را به نسل بعد می بخشد در سخاوت و ایثار خویش تمام قد قیام کرده و ناقص نیست؛ هیچ چیز همچون شهادت ترجمان توانایی آدم نیست، و بخشی از وجود جانبازان در بهشت زندگی می کند جانبازان آیت روشن این مدعا هستند که بی دست می توان پرید و بی چشم خوب تر می توان دید.
سرگزی با بیان اینکه روشنی کار شهید است که از پشت واژه ها به ما تبسم میکند، خاطرنشان کرد: شهدا به ما آموختند قلب، جادة ای است که تنها مسافر آن باید خدا باشد، قلبی که با غیر خدا آشناست کوچه ای بن بست است اگر دشمن وشیطان نبود، آدم آدم نمی شد. شهیدان معبد فرشتگان آسمان هستند و به ما آموختند قلبی که محبت، پای آن را امضاء نکند، در جهنم بایگانی می شود، قلب شهداء منطقه عملیاتی عشق است از سیم خاردار هوی وهوس باید گذشت تا بتوان به قله ی قلب ها صعود کرد.

وی افزود: شهید علامه محمدعلی لطفیان سرگزی قبل انقلاب نماینده و معتمد آیت الله بروجردی و امام خمینی در استان های خراسان، کرمان و سیستان بود و اجازه داشت سهم امام دریافت کند. او هم رزم شهید حاج مهدی عراقی و شهید فضل الله محلاتی بود و با وجود تهدیدهای ساواک هیچ وقت در برابر ظلم و ستم خاندان پهلوی ساکت نمی شد.

این روحانی مبلغ گفت: شهید لطفیان سرگزی معروف به لطفیان خراسانی از همان دوران نوجوانی شیفته امام بود و سعی می کرد تا از افکار آن چشمه معرفت بیشتر سیراب شود، وی در طی سال ها مبارزه با دشمنان توانست خدمات برجسته ای به اسلام و انقلاب اسلامی کند او با عشق به امام خمینی بزرگ شد وبا عشق به ایشان به شهادت رسید.

در پایان فصلنامه فرهنگ زیارت به حضار معرفی شد. سی و دومین شماره فصلنامه «فرهنگ زیارت»، از نشریات وابسته به پژوهشکده حج و زیارت، که مربوط به پاییز 1396 است با هفت مقاله در موضوعات مرتبط با زیارت و اماکن زیارتی منتشر شد.
در شماره سی و دوم مجله فرهنگ زیارت، هفت مقاله در حوزه های مرتبط با زیارت و اماکن زیارتی منتشر شده است. عناوین این مقالات به شرح زیر است:
- نقش زیارت در تربیت اخلاقی / داود حسینی
- شیوه مواجهه رسانه ها با پدیده اربعین / روزبه برکت رضایی
- زائران آستان مقدس علوی در آرشیو علوی / حسن تلعفری
- انتقال جنازه ها به نجف اشرف / حسن ویس
- علامه سید تاج الدین آوی در مقام ریاست نقیبان عراق / غلامرضا گلی زواره
- تحلیلی از حملات وهابی ها به عراق / محمدحسین خوشنویس
- بررسی فقهی و حدیثی اعمال مسجد کوفه و سهله / مهدی ساجدی

لطفیان

انتهای پیام

   #زیارت #عراق #مقاله #خانواده #شهادت #نیروی انتظامی #روحانی #انقلاب اسلامی