تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
خبرگزاری فارس: یک روز قبل از عملیات «الوعد الصادق» در قالب عکس و فیلم

گروه رسانه ای «الاعلام الحربی» در لبنان، فیلم و تصاویری از عملیات «الوعد الصادق» را که منجر به کشته شدن هفت نظامی صهیونیست و اسارت دو تن دیگر شد، منتشر کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، در درگیری هایی که در دوازدهم ژوئیه ۲۰۰۶ میان حزب الله لبنان و نظامیان صهیونیست در جنوب لبنان روی داد رزمندگان حزب الله با منفجر کردن یک تانک مرکاوای دشمن صهیونیستی موفق شدند هفت تن از نظامیان صهیونیست را از پا در آورند و دو تن دیگر را اسیر کنند.

صهیونیست ها که از موفقیت حزب الله لبنان در این عملیات بشدت به خشم آمدند، سعی کردند با حملات کور هوایی این عملیات را تلافی کنند.

بلافاصله بعد از عملیات حزب الله لبنان که «الوعد الصادق» نام گرفت جنگنده های رژیم صهیونیستی حملات گسترده ای به مناطق وسیعی از لبنان از جمله روستاهای «کفرشوبا» و «مزارع شبعا» آغاز کردند. همچنین حملات شدید توپخانه ای صهیونیست ها مناطق جنوبی لبنان را تحت تاثیر قرار داد و جنگی آغاز شد که ۳۳ روز طول کشید تا تمام شود.

در همین راستا، گروه رسانه ای «الاعلام الحربی» در لبنان، فیلم کوتاهی از شهید «خالد بزی» که با نام جهادی «حاج قاسم» شناخته می شد، منتشر کرد. این فیلم مربوط به ۱۱ ژوئیه ۲۰۰۶ است و «حاج قاسم» به عنوان فرمانده عملیات، در حال انجام آخرین بررسی های خود برای انجام عملیات الوعد الصادق در مرز لبنان با فلسطین اشغالی است.

وی همچنین تحرکات نظامیان رژیم صهیونیستی و ساعات رفت و آمد آنها در مرز را یک بار دیگر کنترل می کند و برای اجرای عملیات در ۱۲ ژوئیه، در آن مکان می ماند. شهید بزی برای اجرای این عملیات روزهای بسیاری را در کمین نظامیان رژیم صهیونیستی نشست و از بالای یک درخت در میان جنگل های موجود در این منطقه، تحرکات خودروهای گشتی آنها را زیر نظر داشت.

13970421000142_Test_PhotoL.jpg

13970421000141_Test_PhotoL.jpg


13970421000138_Test_PhotoL.jpg13970421000139_Test_PhotoL.jpg

13970421000137_Test_PhotoL.jpg

جنگ ۳۳ روزه از ۱۲ ژوئیه تا ۱۴ اوت ۲۰۰۶ ادامه داشت وعلیرغم خسارت های جانی و مالی در بیروت و مناطق جنوبی، اما با پیروزی حزب الله و اذعان رژیم صهیونیستی به این شکست به پایان رسید.انتهای پیام/ص

   #لبنان #حزب الله

محتوای خبر «یک روز قبل از عملیات «الوعد الصادق» در قالب عکس و فیلم» را در سایت «فارس نیوز» ببینید