تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
خبرگزاری شبستان، در مورد اعزام مبلغ این مرکز که با همکاری سازمان های اوقاف و امور خیریه و تبلیغات اسلامی انجام می شود، اظهار کرد: در راستای اجرای این مهم، عمدتا با صدا و سیما برنامه هایی را طراحی کرده ایم و کارشناسان ما با صدا و سیمای استان ها برای تولید و پخش برنامه های مهدوی، تعامل و همکاری دارند.

وی ادامه داد: برای صدا و سیمای استان ها بخشنامه ای آمده که باید بر اساس آن، هر هفته یا در طول سال برنامه مهدوی داشته باشند، لذا این تعامل برای برنامه های مهدوی را با ما دارند؛ برای مثال صدا وسیمای استان های سمنان، خراسان جنوبی، اراک، کرمانشاه، کیش برنامه هایشان در دست اقدام است، برخی ضبط شده و برخی در حال پخش است.

مصیبی تصریح کرد: استان سمنان و بیرجند اکنون برنامه هایشان روی آنتن است، استان مرکزی برنامه را ضبط کرده ولی هنوز پخش نشده است، مازندران و کیش و کرمانشاه را در حال برنامه ریزی برای ضبط هستیم. گاهی هم نمایندگان صدا و سیمای استان ها چند روز به قم می آیند و برنامه یکسال را ضبط می کنند.

مسئول اعزام مبلغ مرکز تخصصی مهدویت در مورد محتوای این برنامه های تلویزیونی که با همکاری مرکز تخصصی مهدویت انجام می شود، اظهار کرد: از جمله این مباحث مهدوی می توان به موضوعاتی نظیر نیاز به امام، انتظار(اعم از مباحث مربوط به وظایف منتظر، فضیلت انتظار و ... )، آخرالزمان، بحث غرب و مهدویت، سینمای هالیوود، فرق انحرافی مهدویت، آسیب شناسی مهدویت، علایم و شرایط ظهور، امام مهدی(عج) در قرآن، امام مهدی(عج) در روایات، امام مهدی(عج) در نگاه اهل سنت و ... اشاره داشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این برنامه ها عموماً در پنجاه و دو قسمت ضبط می شوند و شامل بخش مربوط به کارشناس برنامه و گاهی نیز ترکیبی هستند که شامل پرسش و پاسخ های مهدوی و مواردی از این دست نیز می شود.

پایان پیام/248
ضمیمه :

   #کرمانشاه #مازندران #صدا و سیما #خراسان #استان مرکزی