تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
با ترسناک ترین پل های معلق جهان آشنا شوید

آیا حاضر به عبور از ترسناک ترین پل های معلق جهان هستید؟ اگر از ارتفاع می ترسید، حتی به نزدیک شدن به این پل ها فکر نکنید. در ادامه ترسناک ترین پل های معلق جهان را معرفی خواهیم کرد.

مقاله های مرتبط:

پل های معلق، سازه های حیرت انگیز و غول پیکری هستند که از بسترهای آبی و روستاها عبور می کنند و دو ناحیه دوردست را به یکدیگر اتصال می دهند. مهندسی پیچیده و معماری دقیقی که در ساخت این پل های معلق به کار می رود، بسیار ستودنی و خیره کننده است.

طراحی پل های معلق بسیار ساده و راحت است. با استفاده از تکنیک های مختلف می توان وزن پل را برای امنیت و توازن بیشتر کنترل کرد. این پل ها علاوه بر سبک و محکم بودن، بسیار زیبا هم هستند. برخی از این پل ها حتی پرطرفدارترین مناطق برای علاقه مندان به عکاسی شناخته شده اند.

عبور از پل های معلق برای هر کسی، حتی با کم ترین ترس از ارتفاع می تواند چالش بزرگی باشد. اگر فکر می کنید شجاعت این کار را دارید، ژانگجیاجی، چین

«ونکنوور شمالی، بریتیش کلمبیا

اگرچه پل اصلی در سال ۱۸۸۹ با استفاده از طناب کنفی و تخته های چوب سرو ساخته شده بود، اما مدت ها پیش با کابل های سیمی و بتن مقاوم سازی شده است. عبور از «رودخانه کاپیلانو، آن قدر هیجان انگیز است که حتی آرام ترین و خونسردترین عابران هم هنگام عبور از آن کمی مضطرب می شوند.

ده ها نفر از افرادی که معمولا در زمان شلوغی و آمریکا

سوئیس

زمانی که «گردشگری زرمات آن را «طولانی ترین پل عابرپیاده معلق در جهان» نامید؛ این تعریف آن قدر مناسب بود که هیچ هیئت گردشگری در سرتاسر آلپ سوئیس نتوانست آن را رد کند.

این پل در استان هوبی، چین

«شانگهای و «چنگدو» (Chengdu) را توجیه کرد؟

در پاسخ باید گفت که این کار با استفاده از علم موشکی امکان پذیر شده است. در سال ۲۰۰۶ با استفاده از راکت های نظامی، کابل های اولیه ی این پل را نصب کردند.

۷. پل آکاشی کای کیو

ترسناک ترین پل های معلق جهان

این شاهکار مهندسی در ژاپن قرار دارد و در مقابل وزش باد با ۱۷۸ مایل در سرعت، زلزله ۸/۵ ریشتری و جریانات شدید دریایی مقاوم است

مکان: کوبه، ژاپن

«ژاپن ساخته شد. این پل طولانی ترین پل معلق در جهان است. به نظر شما در هنگام عبور از طویل ترین پل معلق جهان، چه چیزی ترسناک تر است؟ رانندگی یا عوارض؟

پل آکاشی کای کیو، طولانی ترین پل معلق جهان است

پیش از ساخت پل آکاشی کای کیو، مسافران به وسیله کشتی از تنگه آکاشی عبور می کردند. این مسیر آبی خطرناک، اغلب اوقات شاهد طوفان های شدید است. پس از غرق شدن دو نیویورک و «پل عثمان غازی» در ترکیه، بیشتر است.

پل آکاشی کای کیو با استفاده از سیستم حمال دوطرفه در برابر وزش باد ۲۸۶ کیلومتر در ساعت، استان کیپ شرقی، آفریقای جنوبی

«آفریقای جنوبی ساخته شد. این پل با طول ۷۷ متر با فاصله کمی از سطح رودخانه استورمز قرار گرفته است.

یکی از جاذبه های برجسته ی مسیر جاده ساحلی «گاردن روت» (Garden Route) در آفریقای جنوبی، پل معلق ۵۰ ساله رودخانه استورمز است که حدود ۶ متر از سطح رودخانه فاصله دارد. قدم زدن روی این پل لذت بخش و کمی هم ترسناک است.

برای ماجراجویی و هیجان بیشتر می توانید از «گبزه، ترکیه

«استانبول به ازمیر با مسافت ۳ کیلومتر بر فراز «خلیج ازمیت» (Gulf of Izmit)، یکی از طولانی ترین پل های معلق در جهان و در حال حاضر طولانی ترین پل در کشور ترکیه است.

انتظار می رود که پل در دست ساخت «چناق قلعه۱۹۱۵» در کشور ترکیه که «لاپسکی» (Lapseki) را با عبور از «تنگه داردانلز» (Dardanelles) به «گلیبولو» (Gelibolu) متصل می کند، عنوان طولانی ترین پل جهان را به خود اختصاص دهد. این پل در سال ۲۰۲۳ افتتاح می شود.

۱۰. پل مکیناک

ترسناک ترین پل های معلق جهان

پل معلق مکیناک در سال ۱۹۵۷ در میشیگان بازگشایی شد. مقامات این پل برای کسانی که از رانندگی بر این پل می ترسند، راننده ی کمکی پیشنهاد می دهند

مکان: میشیگان، آمریکا

«پاکستان

«مکزیک

«کلکته، هند

«شیلی در آمریکای جنوبی وجود داشت که به انجام رساندن آن تاکنون طول کشیده است.

«پل کانال چاکائو»، طولانی ترین پل معلق در آمریکای جنوبی است که ساخت آن در سال ۲۰۲۰ به اتمام می رسد

طولانی ترین پل آمریکای لاتین با طول ۲٫۷۵ کیلومتر و هزینه ی ۷۴۰ میلیون دلار در حال ساخت است. این پل معلق از کانال عمیق اقیانوسی عبور می کند که در معرض بادها و جریانات شدید اقیانوسی، در نزدیکی منطقه گسل اصلی و خطرات دیگر قرار دارد.

البته نظرات متفاوتی درباره ی ساخت پل کانال چاکائو وجود دارد. موافقان آن، معتقد هستند که ساخت این پل باعث پیشرفت اقتصادی جزیره ای دوردست با فرهنگی متمایز می شود که تاکنون با استفاده از خدمات کشتی رانی با سایر نقاط کشور در ارتباط بوده است. اما مخالفان آن، نگران فرصت طلبی اقتصادی و از بین رفتن فرهنگ خاص جزیره هستند.

   #ترکیه #رانندگی #نیویورک #ژاپن #سوئیس #زلزله #مقاوم سازی

محتوای خبر «با ترسناک ترین پل های معلق جهان آشنا شوید» را در سایت «کجارو» ببینید