تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
۹ فیلم که شما را عاشق پاریس می کند

فیلم های ساخته شده در پاریس، اغلب تصاویر خیره کننده ای را از دیدنی های این شهر به نمایش می گذارند؛ تصاویری که دل هر ببینده ای را بی شک خواهد لرزاند. با ۹ فیلمی که شما را عاشق پاریس می کند، آشنا شوید.

مقالات مرتبط

  • راهنمای سفر به فرانسه
  • پاریس سفر می کنند، در صفحات اجتماعی خود دیالوگ معروفی را که ریک به ایلسا در فیلم کازابلانکا می گوید، به اشتراک می گذارند:

    ما همیشه پاریس را خواهیم داشت.

    اما اگر شما تا امروز جزو آن گردشگران خوش اقبال نبوده اید و پا به شهر نور نگذاشته اید، با تماشای ۹ فرانسه است، به خصوص در صحنه ای که کاراکتر های اصلی فیلم (آنا کارینا، کلود براسور و سامی فری) با شکستن رکورد، طول نیویورک، ونیز و پاریس به تصویر می کشد. اساس فیلم را نقش های متغیر یک خانواده مرفه آمریکایی تشکیل می دهند؛ خانواده ای که تعطیلات کریسمس خود را در پاریس می گذرانند و اعضای آن در طول فیلم، در معروف ترین دیدنی های پاریس مانند کافه دومگو و کافه لو پور» (Le Pure Cafe) سر می زنند و با قایق سواری در رود سن، از میان صحنه هایی شگفت انگیز عبور می کنند. این فیلم که برای جایزه اسکار نامزد شده بود، با نمایشی بی ریا و عاری از مبالغه گفت وگوی دو کاراکتر اصلی خود را پیرامون موضوعات متفاوت از کار گرفته تا طبیعت حافظه به تصویر می کشد. چند دقیقه آغازین فیلم در «در مدارس آشپزی فرانسه چه می گذرد؟

شهرت آشپزی فرانسوی و به خصوص آشپزی پاریسی درست به همان اندازه مسلم است که حضور ایفل در هر گفت و گویی که پیرامون پاریس صورت می گیرد. این فیلم با کارگردانی نورا افرون و با استفاده از هنر آشپزی فرانسوی، دو داستان واقعی را به تصویر کشیده است. جولیای عجیب و غریب (با بازی مریل استریپ که برای این فیلم نامزد یک اسکار شد)، با آشپزی به شوق می آید و با همراهی و رهبری تورهای آشپزی اش، مغازه داران را شیفته خود می کند. هر چند که صحنه های فرانسه در این فیلم تنها در ۵ روز فیلمبرداری شده است؛ اما جولی و جولیا توانسته است نماهایی زیبا را از پاریس به تصویر بکشد؛ به عنوان مثال نمای بیرونی خانه جولیا در خیابان دو سن، و دکه های فروش در «گشت و گذار شبانه در پاریس

با مکث دوربین روی صحنه های ثابتی از شهر در باران، خیابان های نورانی در شب و هیاهوی روز پاریس، سبک خاص وودی آلن در فیلم نیمه شب در پاریس کاملا مشخص است. این فیلم با نویسندگی و کارگردانی وودی آلن، به عنوان فیلمی که دهه طلایی ادبیات را در ۱۹۲۰ به مناسب ترین شکل نمایش داده است، جایزه اسکار بهترین فیلمنامه را از آن خود کرد. در این فیلم، گیل (اوون ویلسون) با نشستن روی پله های «کلیسای سنت اتین دو مون» (Saint-Étienne du Mont) و در سکوت مسحورکننده شب پاریس، به گذشته سفر می کند و همراه او، فیلم با تغییر لباس ها، موسیقی و دکور بیننده را به عصر دیگر می برد؛ عصری با شب هایی فراموش نشدنی در جمع های ادبی و هنری اوایل قرن بیست.

  • فرانسه، پاریس، پلاس سنت ژونویه، کلیسای سنت اتین دو مون

   #پاریس #اسکار #فرانسه #خانواده #کریسمس #تعطیلات کریسمس

محتوای خبر «۹ فیلم که شما را عاشق پاریس می کند» را در سایت «کجارو» ببینید