تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
عنوان وزیر دفاع روسیه اعلام کرد آمریکا با استقرار سامانه دفاع موشکی در اروپا، پیمان منع موشک های هسته ای میان بُرد را نقض کرده است.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در گفتگو با یک روزنامه ایتالیایی زبان به اظهارنظر درباره موضوعاتی از جمله استراتژی آمریکا در عراق و لیبی، نقض پیمان منع موشک های هسته ای میان بُرد از سوی این کشور، روابط آمریکا و روسیه، بحران اوکراین و جنگ در سوریه پرداخت.

وزیر دفاع روسیه در این مصاحبه اعلام کرد: آمریکا با استقرار سامانه دفاع موشکی در اروپا که ممکن است برای شلیک موشک های کروز تاماهاک در بخش های تحت قلمرو روسیه در اروپا بکار رود، در حال نقض پیمان منع موشک های هسته ای میان بُرد است.

شویگو تاکید کرد: ما بارها و بارها در مسائل عمده بین المللی مشخص کرده ایم که آمریکا مستقیما در حال نقض پیمان منع موشک های هسته ای میان بُرد است و این کار را در زمان استقرار سپر موشکی در اروپا و با بکارگیری سیستم موشکی ام کا- 41، که ممکن است برای پرتاب موشک های کروز تاماهاک بکار رود، انجام داده است. شعاع تخریب این موشک ها تقریبا تمام مناطقی از اروپا را که در قلمرو روسیه است، در برخواهد گرفت.

شویگو افزود: این در حالی است که روسیه متهم به نقض پیمان مذکور می شود. آمریکا اخیرا آماده خروج از پیمان منع موشک های هسته ای میان بُرد شده است و این اقدام را به بهانه نقض پیمان از سوی روسیه انجام می دهد. با این حال چیزی جز ادعا از سوی آمریکا در این باره وجود ندارد.

وزیر دفاع روسیه درباره استراتژی آمریکا در عراق و لیبی گفت: استراتژی آمریکا استراتژی استعمار نو است که پیش از این از سوی این کشور در عراق و لیبی مورد آزمایش قرار گرفته است و این استراتژی شامل حمایت از هر نوع ایدئولوژی، حتی وحشیانه ترین ایدئولوژی ها، به منظور تضعیف دولت هاست.

در حال تکمیل///

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع رسانی خود را در این رابطه انجام می دهد.

   #روسیه #وزیر دفاع #عراق #سامانه #لیبی #سوریه #اوکراین