تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
غلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور آموزش و پرورشرئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه همه مشکلات تحصیل اتباع صرفا آموزشی نیست گفت: درخواست ما از خیران و انجمن های مردم نهاد داخلی و بین المللی این است که در این زمینه به ما کمک کنند تا مسائل غیرآموزشی افغانستانی ها را حل کنیم.

غلامرضا کریمی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه تلاش می کنیم مشکلات مدارسی که بیش از ۵۰ درصد دانش آموز افغانستانی دارند را حل کنیم اظهار کرد: اعتبار خاصی به صورت متمرکز برای پوشش تحصیلی اتباع نداریم که ردیف ویژه ای داشته باشد و همانند سایر دانش آموزان ایرانی محسوب می شوند. هرچند نیازمند بودجه خاصی هستیم که بتوانیم مشکلات موجود را حل کنیم.

وی افزود: بیش از ۴۵۰ هزار دانش آموز اتباع خارجی داریم که رقم بزرگی است و البته وزارتخانه بر اساس دستور مقام معظم رهبری تحصیل آنها را به طور کامل کامل پوشش می دهد و هر دانش آموزی مراجعه کند ثبت نام از او به عمل می آید.

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه همه مشکلات تحصیل اتباع صرفا آموزشی نیست گفت: به عنوان مثال برخی از این دانش آموزان یونیفرم، کفش و پول سرویس و تهیه لوازم التحریر ندارند و در مدرسه دچار مشکل می شوند. از آن سو مدرسه هم سرانه ای ندارد که بتواند به این امر اختصاص دهد.

کریمی ادامه داد: درخواست ما از خیران و انجمن های مردم نهاد داخلی و بین المللی این است که در این زمینه به ما کمک کنند تا مسائل غیرآموزشی افغانستانی ها را حل کنیم.

وی با بیان اینکه مقرر شد با دستور وزیر آموزش و پرورش کارگروهی تشکیل شود که نمایندگان بخش های مالی و اداری وزارتخانه هم در آن حضور باشند گفت: پیگیری می کنیم تا مسائل بودجه ای و کمک هایی که از طریق دفتر مقام معظم رهبری، خیرین و سایر نهادها دریافت می شود به نحو مطلوبی مورد استفاده قرار گرفته و بخشی از مشکلات بویژه در مدارسی که بیش از ۵۰ درصد دانش آموز افغانستانی دارند مرتفع شود.

انتهای پیام

   #دانش آموز #دانش آموزان #مقام معظم رهبری

محتوای خبر «دستور آقای وزیر برای تشکیل کارگروه ویژه تحصیل اتباع افغان» را در سایت «ایسنا» ببینید