تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
آغاز به کار طرح کارورزی در حوزه گردشگری

اقتصاد ایران: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز به کار طرح کارورزی و مشوق های بیمه ای در حوزه گردشگری خبر داد .

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران، علی ربیعی در جلسه امضای تفاهم نامه ایجاد اشتغال در حوزه گردشگری اظهار کرد: ما در دوران تحریم اگر در برخی از بخش ها دچار کاستی شدیم، در بخش گردشگری می توانیم جذابیت های موجود را به کار ببریم که بخشی از این بسته بزرگ، اشتغال در گردشگری است که با استفاده از ظرفیت های گردشگری محقق می شود.

وی همچنین تاکید کرد: در دوران تحریم، بسته های گردشگری می تواند همچنان برای ما اشتغال زا باشد.

ربیعی افزود: در تفاهم نامه امروز با سازمان میراث فرهنگی مقرر شد با استفاده از فضای مجازی، تعداد 50 هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی را بدون محدودیت رشته تحصیلی به عنوان بازاریاب و درصورت حصول نتیجه به عنوان راهنما به کار بگیریم.

وی با اشاره به اینکه از این امکانات آژانس ها بهره مند خواهند شد و تور لیدرهای بیشتری استخدام می شوند، گفت: بعد از دو سال این شغل به شغل پایدار تبدیل خواهد شد.
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: این افراد پیش از فعالیت رسمی، در یک دوره 6 ماهه با همکاری سازمان فنی و حرفه ای، آموزش می بینند و آژانس ها برای جذب آنها به عنوان راهنمای تور (تور لیدر) 270 تا 300 هزار تومان، کمک مزد و مشوق های بیمه مسئولیت مدنی و حوادث دریافت خواهند کرد.

ربیعی ضمن اشاره به رشد خانه صنایع خلاق بیان کرد: فکر می کنیم با همکاری سازمان فنی حرفه ای بتوانیم ایجاد مشاغل قابل توجهی را تضمین کنیم و این شغل ها در سال 98 و 99 به اشتغال پایدار تبدیل شوند.

   #اشتغال #کارورزی #علی ربیعی #ایجاد اشتغال #استخدام #حوادث

محتوای خبر «آغاز به کار طرح کارورزی در حوزه گردشگری» را در سایت «اکو نیوز» ببینید