تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
عنوان جزئیات معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان در نشست آشنایی با نحوه تکمیل اظهارنامه و معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان اعلام شد.

به گزارش حوزه فناوری های نوین گوره علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نشست «آشنایی با نحوه تکمیل اظهارنامه و معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان» با حضور قریب، کارشناس سازمان امور مالیاتی و ترابی کارشناس مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان برگزار شد.

در این نشست یکی از مسائل مطرح شده برای شرکت های دانش بنیان موضوع تکمیل اظهارنامه مالیاتی بود، به این منظور که همه شرکت های دانش بنیان تولیدی و نوپا نوع ۱ که مشمول معافیت مالیاتی هستند، بایستی با مراجعه به کارتابل خود در سامانه مخصوص در قسمت «پیام های دریافتی» مصادیق مشمول معافیت مالیاتی کالا ها و خدمات دانش بنیان خود را مشاهده کنند و تا پایان تیرماه ۱۳۹۶ اظهارنامه خود را تکمیل و به سازمان امور مالیاتی ارائه دهند.

کدام شرکت ها مشمول معافیت مالیانی نمی شوند؟

همچنین اگر شرکتی اظهارنامه ارائه نکند، یا اینکه اظهارنامه ارائه کند، اما مستندات و مدارک و دفاتر ارائه نکند مشمول هیچ معافیتی نخواهد شد.

در این نشست ضمن بررسی مشکلات شرکت های دانش بنیان مطرح شد، از ابتدای سال ۹۶، سازمان امور مالیاتی همه شرکت ها را ملزم به ارائه حسابرسی کرده است و به همین دلیل از ابتدای سال ۹۶ دیگر نیازی به انجام حسابرسی ویژه برای شرکت های دانش بنیان نیست و همان حسابرسی مدنظر سازمان مالیاتی مورد تأیید است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع رسانی خود را در این رابطه انجام می دهد.

   #معافیت مالیاتی #سامانه #سازمان مالیاتی

محتوای خبر «جزئیات معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان اعلام شد» را در سایت «نسیم» ببینید