تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
میرحمایت میرزادهسخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مشکل اصلی اجرای نظام رتبه بندی معلمان را کمبود اعتبارات مالی دانست و گفت: تا پرداخت مطالبات فرهنگیان امیدی به اجرای طرح رتبه بندی معلمان ندارم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی قدس آنلاین، سید حمایت میرزاده درباره آخرین وضعیت اجرای مصوبه نظام رتبه بندی معلمان به خبرنگار ما گفت: این طرح هنوز از سوی وزارت آموزش و پرورش اجرایی نشده است و آنچیزهایی که به نام رتبه بندی مطرح می شود، رتبه بندی واقعی نیست.

وی با اشاره به این که اجرای نظام رتبه بندی معلمان نیازمند اعتبار خاصی است، تصریح کرد: تا کنون چند بار با فراخواندن دوستان آموزش و پرورش به کمیسیون آموزش و تحقیقات درخواست کردیم به هر طریق ممکن مصوبه یاد شده را عملیاتی کنند.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ را آخرین مهلت دولت برای اجرای طرح نظام رتبه بندی معلمان خواند و گفت: حالا منتظر مهرماه هستیم تا ببینیم وزارت آموزش و پرورش برای اجرای این طرح چه تدابیری دارد.

وی از تلاش وزارت اموزش و پرورش جهت تدوین دستورالعمل هایی جهت اجرای طرح نظام رتبه بندی معلمان خبر داد و گفت: ظاهراً دولت می خواهد این برنامه را به کمیسیون آموزش و تحقیقات بدهد از این رو برای چگونگی اجرای رتبه بندی معلمان منتظر طرح این وزارتخانه هستیم تا بررسی های لازم را انجام بدهیم .

میرزاده با اشاره به اینکه اجرای مصوبه یاد شده در ارتقای حقوق و مزایا و همچنین جایگاه شغلی معلمان تأثیر مثبت دارد و بخشی از انتظارات جامعه فرهنگیان را برآورده می کند،درپاسخ به این سؤال که طرح رتبه بندی معلمان برای اجرای کامل به چه میزان اعتبار نیاز دارد؟ گفت: این نکته ای است که دوستان ما در وزارت آموزش و پرورش باید پاسخ بدهند اما آن چیزی که مشخص است مشکل اصلی اجرای این طرح به بحث اعتبارات مالی بر می گردد گرچه مشکل این وزارتخانه در زمینه مطالبات مالی فرهنگیان هم بسیار جدی است.یعنی فعلا با همین قوانین و وضعیت موجود بودجه سال 97 آموزش و 97 قطعا کفاف بدهی این وزارتخانه به فرهنگیان را نمی دهد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان این که اجرای نظام رتبه بندی غیر ممکن نیست اما اول باید مطالبات فرهینگیان پرداخت شود، تصریح کرد: تا زمانی که بدهی آموزش و پرورش به فرهنگیان صفر نشود، امیدی به اجرای طرح نظام رتبه بندی معلمان ندارم.

به گفته وی غیر از بودجه مصوب امسال 20 هزار میلیارد تومان پول لازم است تا بدهی آموزش و پرورش صفر شود.

وی با اشاره به این که در لایحه بودجه سال 97 آموزش و پرورش برای اجرای طرح نظام رتبه بندی اعتبار در نظر گرفته شده است، گفت: امابرای وزارت آموزش و پرورش اولویت نخست پرداخت مطالبات فرهنگیان است. درواقع اگر کل بودجه97 این وزارتخانه تخصیص یابد باز هم مطالبات فرهنگیان صفر نخواهد شدبنابراین معلوم است که شرایط برای آموزش و پرورش در بحث مطالبات جدی تر از اجرای نظام رتبه بندی است.

   #فرهنگیان #بودجه سال 97

محتوای خبر «فعلاً امیدی به اجرای نظام رتبه بندی نیست» را در سایت «قدس آنلاین» ببینید