تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
گروه جهاد و حماسه ــ مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران گفت: تلاش مان این است که نرخ سود وام ها را کاهش دهیم تا ایثارگران با تسهیلات مناسب تری بتوانند وام ها را دریافت کنند.

وام های چهاردرصدی در راه هستند/ تلاش مان برای وام هایی با نرخ سود کمتر به جامعه ایثارگری استرضا ریاحی، مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران، در گفت وگو با خبرنگار ایکنا با اشاره به ارائه وام های روستایی به جامعه ایثارگری اظهار کرد: برای سال 97، 750 میلیارد تومان وام روستایی به جامعه ایثارگری اختصاص یافته که حدود 50 میلیون تومان وام شش درصدی است. متقاضیان برای دریافت این وام به سایت کاران(وزارت کار) مراجعه کنند.

وی ادامه داد: فرصت ثبت نام برای دریافت وام روستایی به جامعه ایثارگری تا پایان شهریورماه تعیین شده است که هرچه سریع تر نسبت به ثبت نام اقدام کنند. همچنین حدود 250 میلیارد تومان وام برای حوزه شهری در سال گذشته در نظر گرفته شده که سه ماهه اول سال توزیع شده است.

مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران تصریح کرد: از صندوق اشتغال 86 میلیارد تومان تاکنون توزیع شده است. همچنین در سه ماه ابتدایی سال 35 میلیارد تومان جذب شده که این رقم سبب ایجاد هزار و هشتصد شغل شده است.

وی بیان کرد: اعتبارات صندوق مناسب است و هیچ وجه محدودیتی نداریم و تلاشمان این است که سقف وام ها را افزایش و نرخ سود را کاهش دهیم. در سنوات قبل شاهد بودیم که سود وام ها بسیار بود اما از سال گذشته شاهد ارائه وام هایی با سود کم هستیم. سال گذشته 105 میلیارد تومان وام 4 درصد ارائه کردیم.

ریاحی اظهار کرد: در کار ما تعطیلی وجود ندارد و پرداخت همه وام ها از پنجم فروردین ماه آغاز و تا 28 اسفندماه ادامه دارد و تلاش کردیم بیشترین پرداختی را با کمترین سود به جامعه ایثارگری از صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران داشته باشیم.

وی با اشاره انعقاد قرارداد با تاکسیرانی گفت: قرارداد خرید پنج هزار تاکسی را با تاکسیرانی منعقد کرده ایم و اعتبارات این امر از صندوق تأمین شده است. برای هر تاکسی، وام 20 میلیون با نرخ سود چهاردرصدی اختصاص داده ایم. هم اکنون منتظر واگذاری خودروها از سایپا هستیم و به زودی جلسه ای با سایپا خواهیم داشت.

مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران تصریح کرد: 14 استان این فعالیت را آغاز کرده اند و هم اکنون منتظر خودروسازان هستیم تا خودروها را دراختیار ایثارگران این 14 استان قرار دهیم. همچنین 5 هزار تاکسی به نوعی تسهیلات برای افرادی است که نتوانسته اند استخدام شوند. اکثریت استان ها ظرفیت خوبی برای تاکسی دارند اما در تهران محدودیت هایی وجود دارد که سعی در حل این محدودیت ها هستیم.
انتهای پیام

   #وام #اشتغال #کارآفرینی #سایپا #تعطیلی #استخدام